PC vs. Mac: do kampaně se zapojil i Dell

0

Druhý největší výrobce počítačů následuje Microsoft v kampani PC vs. Mac. Na stránkách Dellu najdete srovnání jejich produktů s počítači Applu. Také se nebál rýpnout do konkrétních jablečných produktů a dle tabulek tvrdí, že za nižší cenu nabídne srovnatelné parametry.

Kampaň pojmenoval vtipně „Apples to Apples“, ale jablka rozhodně nesrovnává s jablky, nabízejí se spíše ony příslovečné hrušky, i když možná trochu Dellikátní. Nebudeme zpochybňovat kvalitu výrobků obou firem, ale i papírové parametry prozradí mnohé.

Dell vs. Apple Dell vs. Apple Dell vs. Apple
Dell Apples to Apples

Notebooky: Dell postavil proti nejdražším variantám 15″ a 17″ MacBookům Pro své modely Studio 15 a 17. U 15″ zapomněl zmínit, že stroje Applu mají lepší grafický čip a při stejné teoretické výdrži mají nižší hmotnost. Oba sice mají 2,5 kg, ale u Dellu pouze s šestičlánkovou baterií. Až devítičlánková by měla udržet stroj při chodu okolo 8 hodin, což je stejně jako MacBook Pro. Také se rozlučte s hliníkovým tělem jako má Apple Unibody. V podstatě totéž můžeme mluvit o srovnání 17″ modelů.

Desktopy: Inspiron a Mac Mini sdílejí rozměry půdorysu, ale počítač Applu je více než dvakrát nižší a přitom zachovává optickou mechaniku. Také má výkonnější procesor i grafiku. iMac ve srovnání s Inspironem 560 je úplně mimo, jedná se o odlišné formáty, zkrátka jiná liga.

Software: Dodávaný software je těžko porovnatelný. Windows Live Messenger je dobrou sítí a s videohovory mají pravdu, ale třeba na Windows Live Movie Makeru není moc co k chlubení. Ale udeřili stejně jako Microsoft se sdílením obsahu na mobilních zařízeních. S Windows zdarma, na OS X musíte platit měsíční paušál za MobileMe.

Z těch a dalších údajů v tabulkách tak vyplývá, že:

  • Počítače Dell pořídíte ve více barevných provedeních.
  • Máte větší možnosti konfigurace.
  • Za stejné peníze dostanete většinou lepší papírový výkon nebo kapacity úložišť.

Nic více za tím nehledejte, jablko zůstává jablkem. Dell jen vybral údaje, které se mu hodily. Při nákupuju sledujeme však i další funkce a parametry.

Zdroj: Dell (via Tom’s Hardware)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Proč všechny dnešní soutěže musí mít spojitost s twitterem nebo facebookem. Jsou zde i takový co tyto služby nechtějí využívat. Proč neprobíhají soutěže na vašem vlastním serveru? 🙁