Pět kroků ke správnému měření tlaku pomocí chytrých hodinek

0
MKT MOLLY Product Image Black Special 2 EN PNG 20220428
Zdroj: Huawei

Měření tlaku pomocí chytrých hodinek Huawei Watch D je jednoduché a přesné, ale klíčem k úspěchu je dodržet pár základních pravidel a postupovat tak, abyste dosáhli přesnosti. Nejdůležitější je být v klidu, nemluvit a zaujmout správnou polohu. Po naměření už nemusíte hledat zápisník, všechna data se ukládají do aplikace Zdraví, kde je najdete kdykoli budete potřebovat.

Přesnost na prvním místě

Huawei Watch D disponují snímačem s vysokým rozlišením, který přesně zaznamenává změny krevního tlaku. Výsledky jsou spolehlivé a srovnatelné s jinými tradičními metodami, přičemž odchylka měření je pouze ±3 mmHg. Huawei Watch D umožňují nastavit si přizpůsobený plán monitoringu, na základě kterého, budou hodinky odesílat připomínky na měření krevního tlaku v naplánovaných časech, například ráno a večer, abyste měli vždy podrobný přehled o svém zdraví.

Správné držení těla je základ!

Tady je několik tipů, které majitelům hodinek Huawei Watch D usnadní měření krevního tlaku v pohodlí domova. Posaďte se a uvolněte – pro zajištění maximální přesnosti se doporučuje před začátkem měření zůstat v klidu alespoň pár minut. Pamatujte, že klíčem k získání přesných výsledků je správné držení těla před i během měření.

WatchD PR CZ 02

Postup při měření tlaku chytrými hodinkami Huawei Watch D:

  1. Zaujměte polohu pro měření – sedněte si na židli a opřete záda o opěradlo tak, aby byla vaše chodidla položená na podlaze.
  2. Spusťte měření výběrem funkce Měření krevního tlaku na Huawei Watch D nebo v aplikaci Huawei Health (Zdraví).
  3. Držte zápěstí s hodinkami na úrovni srdce. Nezapomeňte zachovat přirozený postoj – ruka s hodinkami musí být podepřená v lokti.
  4. Udržujte správné držení těla až do konce měření.
  5. Výsledky měření krevního tlaku si můžete prohlédnout v aplikaci Huawei Health (Zdraví).

WatchD PR CZ 03

Jak interpretovat výsledky měření tlaku?

Výsledky správně vykonaného měření krevního tlaku se zobrazí na barevné škále. Zelená znamená velmi dobré výsledky – váš kardiovaskulární systém je ve skvělé kondici. Oranžová barva signalizuje potenciální riziko – doporučuje se navštívit lékaře pro celkové vyšetření a ujištění se, že je vše v pořádku. Jakmile se na vašich hodinkách zobrazí červená barva, není s vaším tělem vše v pořádku – doporučujeme navštívit lékaře.

Nejčastější chyby a omyly

Pokud máte pocit, že naměřené výsledky krevního tlaku nejsou správné, zkontrolujte držení těla a měření zopakujte. Nezapomeňte v průběhu měření zůstat v klidu, nemluvit, podepřít si ruku v lokti, nepřekřižovat nohy a především, sedět a držet v klidu ruku na úrovni srdce. Není nutné zápěstí tisknout k hrudníku.

Ohodnoťte tento článek!