Pět zařízení v jednom? Toshiba předvedla originální hybridní počítač [CES]

0

Zejména s hybridními Osmičkami jsme se dožili počítačů různých tvarů, velikostí a tvarovatelných těl. Oddělitelná klávesnice se stala docela běžnou věcí, dotykové displeje se také prosazují. Dell nám ukázal, že klávesnice může být připojená napevno a aby se z notebooku stal tablet, stačí v rámu otočit obrazovku a zavřít víko. Na akci CES 2014 ale Toshiba předvedla koncept, který vyrazí dech každému.

Na zařízení dvě v jednom jsme si zvykli, ale pět v jednom? Realizovat takovou myšlenku, to chce odvahu. Prototyp si nikdo vyzkoušet nemůže, neboť ho od okolního světa dělí sklo. V podstatě by ale toto zařízení mělo být schopné fungovat jako klasický notebook, případně pak tablet. Toho docílíte oddělením klávesnice od obrazovky. Tu připojíte zpět, ale otočíte ji, takže klávesy zespodu neucítíte, když budete tablet držet v rukou.

 

Pak tu máme režim vhodný pro presentace, kde se základnou otáčíte podle potřeby. Tělo, spojené s obrazovkou, totiž tvoří dvě části, přičemž druhá je klávesnice. Ta se spojuje se zmíněnou základnou. Obrazovka proto může ležet před vámi, opírat se o základnu a s oddělenou klávesnicí se bude tvářit jako desktop, či spíše All-in-One. V posledním režimu základnu překlopíte o 270° a na nakloněné ploše pomocí přiloženého stylusu kreslíte.

Hybridní zařízení jsou fajn, ale těžko říct, jestli by měl někdo zájem o podobnou šílenost. Toshiba si ale v našich očích odnesla minimálně cenu za inovaci. Jaké dojmy ve vás koncept vyvolává? Určitě si prohlédněte kompletní fotogalerii na The Verge.

Koncept zařízení pět v jednom
Koncept zařízení pět v jednom

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!