Petr Dvořák: Česká televize, Prima a Nova by mohly vytvořit společnou streamovací službu „Czechflix“

16
CT Petr Dvorak Czechflix
CT Petr Dvorak Czechflix
-
Zdroj: ČT / koláč Cnews.cz

Ředitel České Televize Petr Dvořák v rozhovoru pro týdeník Euro nastínil, že ČT společně s Novou a Primou zvažují vytvoření společné streamovací služby. Ta by měla obsahovat především tuzemskou produkci.

Právě zaměření na lokání filmy, seriály a dokumenty by mělo být klíčové. Velké streamovací služby, jako je Netflix nebo HBO Go/Max, totiž narozdíl od lokálních stanic investovat do tuzemské kinematografie podle Dvořáka nebudou.

Nyní má každá stanice svůj vlastní archiv: iPrima, Voyo a iVysílání. Ale třeba ve Velké Británii funguje BritBox jako společný projekt komerční stanice ITV a veřejnoprávní BBC. Podle Dvořáka diváci používají a platí často více než jednu platformu, vedle Netflixu by tak klidně v českých domácnostech mohl mít místo i nový projekt.

Zatím je „Czechflix“, jak jej Dvořák v rozhovoru familierně nazval, ve fázi jednání zástupců zmíněných televizí. Mluvčí Primy jednání pro Médiář potvrdil, zatímco Nova jednání nijak nepotvrdila a tlačí vlastní videotéku Voyo. Předplatné služby Voyo stojí 159 Kč měsíčně, iPrima bez reklam 59 Kč měsíčně a iVysílání je zdarma.

zdroj: Týdeník Euro, Médiář

Petr Dvořák: Česká televize, Prima a Nova by mohly vytvořit společnou streamovací službu „Czechflix“
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.31%) 13 hlasů

16 KOMENTÁŘE

 1. Takže Dvořák nejdřív mele jak se musí zdražit poplatky za ČT a pak vymejšlí takový hovadiny? Jediný co by jakž takž stálo za něco, jsou některý dokumentární pořady, ale seriály a filmy z český produkce jsou jenom odpad na utrácení peněz.

 2. „Petr Dvořák nechal na stížnost odpovědět jednoho ze svých ředitelů. Rada ČT schválila na návrh Hany Lipovské usnesení, že tím porušil zákon.
  Rada České televize udělala zásadní krok k odvolání generálního ředitele Petra Dvořáka. Radní Haně Lipovské, která patří mezi největší kritiky šéfa veřejnoprávní televize, se podařilo prosadit usnesení, že Dvořák porušil povinnosti stanovené zákonem.
  Nejde o žádný zásadní prohřešek, spíše záminku: porušení zákona podle Lipovské spočívá v tom, že Dvořák neodpověděl osobně na jednu ze stížností.
  Jenže tímto oficiálním usnesením Rada ČT získala zákonné odůvodnění pro odvolání šéfa veřejnoprávní televize – a na příští schůzi o něm klidně může hlasovat. Odvolat ředitele České televize jde ze čtyř důvodů – a neplnění povinností stanovených zákonem je jedním z nich.
  „Já tím sleduji pouze to, říct explicitně, že generální ředitel porušuje zákon, když neplní své povinnosti. To je konstatování faktu,“ odpověděla Hana Lipovská, zda je cílem její snahy odvolat Dvořáka.
  Otevřít cestu k odvolání Dvořáka se jí teď povedlo skrytým fíglem. Jako „nosič“ si vzala diváckou stížnost na údajný střet zájmů generálního ředitele. Ten se týká Leica Gallery Prague, kterou vede Dvořákova partnerka a o jejíchž výstavách se objevily informace v kulturním zpravodajství.“
  *zdroj: Seznam a.s.

  Už se pod ním houpe židlička, tak si začal připravovat trafiku s názvem Czechflix ?

 3. CT ani tohle nepomuze, cim dal vic lidi ji vnima jen jako zaplacenou PR zumpu, co tancuje jak kdo zrovna plati.
  CT pohrdam uz X let, podporim kohokoli, kdo bude mit v programu jeji zruseni, nebo aspon zruseni poplatku (i kdyby to meli byt komunisti).
  Nechci si platit zapadni propagandu ze sveho, nezajima me to, nepotrebuju to.
  Je to jenom dalsi skryty vypalny na obcanech. Nic vic. Asi jako prispevky ROH – uplne stejny!

 4. Nenapadá mě nic jiného než že ten vychcánek který roky čt dojí už naprosto přišel o poslední zbytky soudnosti.
  Jsem fakt rád že jsem ten marast odhlásil a nepodílím se na jeho financování.

   • Vyhrozovat muzou, ale na prohlidku nemovitosti potrebuji soudni povoleni, coz neni tak lehke ziskat. Pokud tedy nevyuzivate pozemni vysilani, tak byste nemel mit treba ani antenu (a to ani v pripade, ze ji mate nepripojenou – to zakon nezajima a platil byste pokutu. To stejne s jakymkoliv prijimacem pozemniho signalu). Jako perlicku bych jeste uvedl i skutecnost, ze zakon vubec nezajima, zda je treba Tv zposobila prijimat signal (napr. velmi stara Tv) – jednou to byl prijimac, vy jej vlastnite, nebo zijete v pronajmu kde tento projimac je, tedy musite platit). Jinymi slovy, pokud napr. chete Tv pouze pro ucel zobrazeni vasich vlastnich fotek, ktere v obyvaku ukazujete pratelum, musite platit CT 😉

   • Zašel jem na poštu a předal čestné prohlášení o tom že nemám televizi.
    End of story.
    Nikdo vám nemůže vyhrožovat protože to řešíte s poštou a na prohlídku potřebují soudní příkaz. Mimochodem za historii poplatků nebyla nikdy provedena žádná prohlídka ani žádný soudní spor s domácností.