Pevný disk místo optické mechaniky? Donya má univerzální adaptér

0

Japonská Donya uvedla na trh zajímavý produkt, který by se jistě hodil i leckterému evropskému majiteli notebooků. Umožňuje totiž předělat kterýkoli laptop s běžnou 5,25“ šachtou pro optickou mechaniku s rozhraním SATA i UATA v model s multibay. Do rámečku DN-69810 od tohoto výrobce můžete zabudovat 2,5“ pevný disk či SSD a rychle je měnit za mechaniku a naopak (ale samozřejmě i nechat v laptopu napevno).

 

Tedy alespoň po případné úpravě k takovému použití, mnoho (zejména levnějších) notebooků má mechaniky uchycené za pomoci šroubku, ke kterému se uživatel mnohdy dostane až po částečné rozborce laptopu. Po odšroubování tak již zbývá jen problém s častým taháním mechaniky za dvířka (tak je tomu alespoň v případě mé originální MultiBay od HP, u neoriginální konverze to asi nebude lepší), což jí určitě nesvědčí.

Redukce Donya DN-69810

Obě verze, tedy jak se SATA, tak UATA, jsou k dispozici ve výšce 9,5 i 12,7 mm a to za stejnou cenu necelých 2000 jenů (asi 500 Kč). Při nošení v brašně zabere redukce místo o rozměrech 128 × 126 × 9,5/12,7 mm a přitíží o 60 gramů (bez disku samozřejmě).

Redukce Donya DN-69810

Zdroj: Akihabara News

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Osobně si nemyslím, že by mělo jít o tu „hlavní“ podobu Windows store. Típnutý Screenshot mi připadá spíš jako přiblížení kategorií, nikoliv hlavní obrazovka. Podobné dláždicové zobrazení dostanete přímo v metru po kliknutí na „all apps“ a lupy v pravém dolním rohu. Složky s programy se vám pak budou procházet líp. Screenshot mi to silně připomíná, ovšem s kategoriemi aplikací namísto firem.

    Toto zobrazení nejspíš nahradí položky typu „Top Free“, „Top Paid“, „New Releases“ apod. u jednotlivých druhů aplikací, kde se není nachází dláždicový seznam ve Storu, jen kvůli nížšímu počtu bez kategorií. Ve finále bude ale potřeba i tyto skupiny oddělit na podkategorie (např. games na Action, Sportzs, Logic)..

    Nechci ten Screenshot něják obhajovat, jen mně příjde nesmysl tvrdit že jde o „novou podobu Windows Store“ když může všeho všudy jít jen o jeho zpřehlednění podkategorií při budoucím větším počtu aplikací. Podoba hlavní stránky se nemusí (neříkám že by neměla) změnit.

    Na PC by se podoba katalogu měla jisto jistě změnit. Na mobilu musíte uznat větší přehlednost oproti Google Play, který se vůbec nepodobá své internetové podobě.

    Microsoft store, jde dobrou cestou Metra.. sám nevím jak bych ho udělal přehledný a jednoduchý zároveň.. hlavně ať aspoň kolonka „hledat“ přibude..