Pevný disk pod drobnohledem kamery s 1000 fps (slow motion video)

0

Již několik let můžeme s otevřenou pusou sledovat extrémně rychlé disky sestavené z paměťových čipů (SSD). Občas ale není od věci podívat si i trochu dál do historie. Technologie tradičních otáčkových pevných disků má světu stále co říct.

Vibrace a hluk z pevných disků většinou vnímáme jako negativní jev, který je potřeba řešit. Pokud si ale uvědomíte, co všechno se během okamžiku v disku odehrává, možná si řeknete, že by mohlo být i hůř.

Na videu, které se objevilo na serveru YouTube, je vidět obnažený pevný disk v akci. Vzhledem k tomu, že byla použita kamera se schopností zaznamenat 1000 snímků za sekundu, se můžete podívat na čtyřicetinásobně zpomalený záběr.

Na něm je vidět, že čtecí hlavička se vystaví do polohy během jediné setiny. Ba co víc, tento pohyb je schopná ve stejné rychlosti opakovat. V samotném závěru pak dojde k „odpravení“ disku politím vodou. Nemusím snad dodávat, že otevření krytu pevného disku povede k rychlé zkáze. Dostane se do něj prach, se kterým při konstrukci nebylo počítáno…

Zdroj: TweakTown

Pevný disk pod drobnohledem kamery s 1000 fps (slow motion video)

Ohodnoťte tento článek!