Phanteks uvádí tiché ventilátory PH-F120S

0

Phanteks je u nás poměrně neznámá společnost, která se v cizině proslavila chladičem procesoru PH-TC14PE. Tento chladič dodávaný ve čtyřech barevných variantách získal v recenzích řadu ocenění. PH-TC14PE využívá dvojici 14cm ventilátorů Phanteks PH-F140TS, které jsou předobrazem dnes představených větráčků PH-F120S. Ty jsou víceméně jejich pouhou zmenšeninou.

Větráčky mají rozteč děr 120 mm a tloušťku 25 mm. Jsou vybaveny devítilistými rotory, jejichž lopatky mají na zadních stranách výstupky, které usměrňují proudící vzduch a tak za ventilátorem vytvářejí vír umožňující tišší průchod vzduchu přes žebrování nebo perforaci. Tuto technologii Phanteks označuje jako „Maelström Vortex Booster“ a jsou jí vybaveny také výše zmiňované 14cm ventilátory PH-F140TS.

Dnes představené větráčky vykonají 1300 otáček za minutu a umožňují průtok 50,72 cfm vzduchu při statickém tlaku 1 mm H2O a hlučnosti 23,5 dB(A). K relativně nízké hlučnosti vůči otáčkám také dopomáhá rámeček s antivibračními podložkami a ložiska s technologií Updraft Floating Balance. Zájemce pak jistě potěší 40 cm kabel s 3pinovým konektorem a hodnota MTBF 150 000 hodin, která udává střední dobu mezi poruchami.


Phanteks PH-TC14PE ve všech barevných variantách.

Phanteks dodává ventilátor PH-F120S se slušnou výbavou zahrnující osm antivibračních podložek, napájecí adaptér ze 4pinového na 3pinový konektor a čtyři šrouby, které můžete vyměnit za protahovací gumové kolíky, jež jsou také součástí balení. Větráčky budou dostupné ve dvou barevných variantách s bílým rámečkem, který je doplněn bílým nebo černým rotorem. Obě barevná provedení by měla být ve skladech koncových prodejců zhruba v polovině března a jejich doporučená koncová cena je $14,99, což v přepočtu činí 280 Kč.

Zdroj: Phanteks

Ohodnoťte tento článek!