Phenom 9950: spotřeba 140 W

0

Zatím nejvyšší model Phenomu, který má AMD v nabídce, je 9850 Black Edition (s otevřeným násobičem). Jeho spotřebu udává AMD jako 125 wattů, což je typická hodnota pro high-endové procesory tohoto výrobce. Phenom 9950 s taktem 2,6 GHz, který má být vydán „již brzy“, prý ale toto číslo překročí a jeho maximální spotřeba se vyšplhá až na 140 W.

Mnoho levných základních desek, přesněji jejich napájecí obvody, nedokáže dlouhodobě pracovat s Athlony a Phenomy se 125W TDP. Budou podobné patálie i s kompatibilitou Phenomu 9950? Zdá se, že můžeme být klidní. Lepší motherboardy, které si poradí se 125wattovými procesory a zvládnou je i přetaktovat, nebudou mít s novým Phenomem problém.

Čtyřjádrové procesory AMD vyráběné 65nm postupem po stránce výkonu značně ztrácejí na soupeře od Intelu, i v poměru výkon/watt vítězí Core 2 Quad. Obojí se AMD bude snažit změnit s novým čipem Deneb, který bude vyráběn 45nm technologií. Phenom 9950 má být poslední 65nm čtyřjádro, procesorů na bázi Denebu bychom se mohli dočkat přibližně v polovině roku.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Gigabyte esata resi bracketem v desce, na kterej vede dve sata zevnitr a spojuje s jednim molexem kvuli napajeni. A uprimne, jsem za to rad – usbcka mam na tech pevnejch pozicich radsi, jsou vsechny na jednom miste – a zbejva mi z nich tusim jen jedno volny. esata mam takhle niz, i s napajenim a muzu tam pichnout jak obyc sata disk (pac je tam to napajeni), tak esata suplik s vlastnim napajenim. Akorat GB dodava (nebo aspon ja dostal) kabel esata/sata, tedy spis pro ty disky. Pro suplik s esata konektorem to chce jinej kablik..