Phenomy II: modely a data vydání

0

Před 14 dny čínský server IT168 vypustil do světa materiály od AMD týkající se chystaných 45nm procesorů AMD řad Phenom II a Athlon. Už tehdy bylo zřejmé, kdy přibližně můžeme očekávat nová čtyřjádra, tříjádra a dvoujádra, teprve nyní ale máme kompletní seznam všech patnácti modelů založených na jádrech Deneb a Propus s údajem o měsíci, kdy mají být dle současného plánu vydány.

Většina údajů je pouze rekapitulace již známého, takže pouze stručně: první dva modely do Socketu AM2+ vyjdou 8. ledna/januára 2009, všechny čtyřjádrové a tříjádrové Phenomy II pro socket AM3 s výjimkou nejrychlejšího modelu 945 můžeme očekávat v průběhu února. Čtyřjádrové a tříjádrové Athlony budou vydány v dubnu a konečně dvoujádra architektury K10.5 chystá AMD na červen.

Všimněte si, že AMD uvádí u Athlonů X2 velikost cache dohromady 2 MB, zatímco všechny ostatní procesory architektury K10/K10.5 mají 512 kB L2 cache na jádro a Propus nemá L3 cache. To může znamenat jediné – tyto procesory budou založeny na jiném čipu. Pochopitelně by nedávalo smysl navrhovat nové dvoujádro jen kvůli dvěma low-endovým modelům, avšak pohled na roadmapu prozrazuje, že AMD pod kódovými názvy Caspian a Geneva chystá notebookové, respektive ultramobilní dual-core vyráběné 45nm postupem a vybavené dvěma megabajty cache.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!