Philips 49PUS6401: Jak je na tom Android TV s přehráváním videa? (vyzkoušeno)

Televizi od Philipsu jsem měl půjčenou hlavně pro test IPTV našich mobilních operátorů, ale ve volných chvílích jsem vyzkoušel aktuální možnosti jeho Smart TV.

3

Když jsme na konci roku 2015 na Cnews testovali Smart TV, byla to tragédie u všech platforem, nejen u tehdy začínajícího Android TV. Nejlépe se ovládal WebOS od LG, ale filmy a seriály ze sítě jste si komfortně pustit nemohli prakticky nikde a nutností byl externí HD přehrávač. Doba pokročila a současný Android TV už není vůbec špatný. Pokud má tedy k dispozici dostatečný výkon.6501_f_android

Smart funkce najdete u Philipsu od řady 5000 výše, hloupými televizemi tedy zůstávají jen ty ze základní řady 4000, ale i ta podporuje HEVC (H.265). Philips uvádí, že Smart je 90 % jejich televizí, z toho 70 % na platformě Android TV.

Řada 7000 pak už znamená další vylepšování obrazu i zvuku a HDR, to už jsme ale úplně v jiných cenových relacích. Řada 8000 obsahuje i model s ambilightem tvořeným barevnými projektory a řada 9000 pak znamená OLED displej.

Pokud pro domácí použití nečekáte na dostupné HDR či dokonce OLED obrazovku, řada 6000 nabídne už i modely se 4K obrazovkou a dvoustranným Ambilightem. Konkrétně testovaný Philips 49PUS6401 z řady 6000 má rozlišení 4K na 49″ úhlopříčce, tuner DVB-T2 (a k tomu i kabelový a satelitní) a podporuje dekódování videí H.265. Aktuálně se prodává za 16 990 Kč.

s6401

Philips řady 6000 má integrovaný zdroj, takže k televizoru dostanete jen tenký napájecí kabel. Ve srovnání s některými sice o něco tenčími televizory, ke kterým ale dostanete cihlu v podobě adaptéru jednoznačné plus.

img_3683img_3688

Televizor stojí na tenkých samostatných nohách, což způsobilo menší problém u mého malého TV stolu, takže jsem testoval na zemi.

img_3569

Dálkový ovladač je bohužel docela směrový a Wi-Fi standardu jen 802.11n není také nic moc, nicméně zrovna na něm příliš nezáleží, protože do televizoru patří LAN a pokud to jde, je vždy lepší k TV nějakým způsobem kabel dotáhnout. Třeba v liště.

img_3684img_3681

Na Android TV je už dlouho k dispozici přehrávač Kodi. Při dostatečném výkonu tedy k takové televizi nemusíte potřebovat externí HD přehrávač. Philips dokonce aplikaci Kodi doporučuje jako stěžejní (přišla k tomu i tisková zpráva), bohužel jej ale na televizory sám nepředinstaluje. To ale nikdo z výrobců televizí.

Hardware tohoto Philipsu čítá čtyřjádrový procesor MediaTek MT5890 s grafikou Mali-T624:

img_3566img_3564

Zkrátím to, Kodi zde přehraje naprosto vše včetně videí v H.265 a zadýchá se až u náročnějšího 4K. Dokonalá plynulost prostředí jako u Nvidie Shield TV tu samozřejmě není, nicméně s běžnými HD přehrávači je nový Philips už plně srovnatelný. Kromě Kodi se k síťovému disku dokáže konečně připojit i z Android TV – u něj sice komfort jako u Kodi nečekejte, použitelné to ale je.

img_3555
Základní prostředí Android TV
img_3557
To hlavní, proč Android TV chtít: Stahujeme Kodi
img_3578
A důležitá ikonka mezi kopou nedůležitých je na svém místě
img_3579
Prostředí Kodi po napojení na síťové disky
img_3571
Náročné video v H.265, vytížení čtyřjádrového procesoru zhruba na 70 %
img_3573
Síťové disky napojíte i bez Kodi

MediaTek MT5890 je novinka z roku 2015, takže jen samotným procesorem plynulost přehrávání nebude. Každopádně je dobrá zpráva, že si k dnešním televizorům nemusíte automaticky pořizovat externí krabičku. Tedy za čas zase ano, až se objeví náročnější videa a kupovat kvůli tomu opět novou televizi nebude mít smysl. Nyní ale televize srovnaly s HD přehrávači krok.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

 1. Sorry, ale Philips už si nikdy znovu nekoupím, mám předchozí model s Androidem 49PUS7170, téměř top model 2015 a ve všech parametrech je skvělý, jenže:
  + seká se systém, občas se prostě vypne a pak se pár minut zapíná, občas jen zamrzne, hodně pomohlo vypnout EPG z internetu, ale i tak je to tak jednou týdně při používání cca 4hodiny denně
  + někdy nenajede vůbec, musí se vytahnout z elektriky
  + má super pomalý procesor i grafiku na to že je to UHD, takže android systém tam je jen pro okrasu, protože se na něm prakticky všechno trhá…
  + po půl roce mi měnili panel s elektronikou (oprava v rámci záruky, dražší než cena televize)

  Přítelkyně už se tomu směje a říká že tahle televize žije vlastním životem, mimochodem je to problém celé řady!!!

  Příště jdu zase do LG/Samsung, protože Philipsu už nevěřím, kupovali jsme do firmy 4 monitory a z toho jen jeden Philips 24″ LCD, hádejte který odešel těsně po 2 leté záruce!

  • Ještě jsem zapoměl doplnit, že kdyby Philips tyhle televize dělal pořádně, tak kompletně pohřbil konkurenci, protože jinak je konstrukce kvalitní, ovladač naprosto úžasný, mám 3 stranný ambilight naprosto super zážitek a přídavný repráček, takže zvuk parádní, a Android TV je budoucnost, na Tizen a WEBOS budou lidi jednou koukat jako mobily s Windows a Firefox OS…