Philips Ambilight a další novinky pro rok 2013

0

Nová řadu DesignLine se vyznačuje skleněným panelem s černým zabarvením na okrajích. Philips rovněž představil aplikace pro smartphony Philips MyRemote, Wi-Fi Miracast a SimplyShare, které slouží k přenášení obsahu do mobilních zařízení a obráceně.


 

Za televizory Philips však již delší dobu stojí značka TP Vision, čímž ale nechceme čtenáře příliš mást. Na tiskové konferenci představil Philips novinky, z nichž ty nejzajímavější najdete na následujících řádcích.

 

Televize s podporou 3D hraní, na které jsou obrazy pro oba hráče zobrazené současně, každý ale ve svých brýlích vidí jen svou část. Musí ovšem sedět v určitém úhlu před televizí.


 

Smart TV Philipsu podporuje sociální sítě, především Twitter. Během vysílání lze zapnout postranní panel, ve kterém budou zobrazeny tweety s hashtagem daného pořadu a pokud se přihlásíte, můžete i nějaký přidat.


 

Malá kamera pod televizí má rozlišení 720p a přes vestavěný Skype podporuje videohovory. Z principu neumí textový chat. Kameru lze zakrýt fyzickou záklopkou – hned vedle loga Philips


 

Na ukázku hovoru přes Skype se můžete podívat na následujícím videu.

Největší chloubou Philipsu je ovšem Ambilight. Barevné LED diody po zadních stranách obrazu přináší opravdu krásný zážitek při sledování filmu a obraz méně unavuje oči. Pokud se rozhodujete k nákupu televize, tuhle funkci si rozhodně prohlédněte, vydá za všechny ostatní dohromady. Smart TV všech výrobců je do určité míry podobné, ale Ambilight má jen Philips.

Ambilight je tu od roku 2004 a Philips jej postupně vylepšuje. Od katodových trubic přešel k pásům LED diod po stranách, později přibyl ještě pás horní, záleží na modelové řadě. Princip je jasný, ale stručně jej popíšu: na bočních a horní straně televizoru je pás diod, které svítí z boku televizoru v závislosti na barvě na okrajích obrazu.

Odrazem od stěny tak vlastně tak rozšiřují obraz a televize v reálném čase jemně září do stran ve stejných barvách. Ambilight je od roku 2013 dostupný ve všech televizorech Philips od páte řady výše. 

Dochází také k nižší spotřebě energie, ne však proto, že by svícení navíc mělo menší spotřebu. Při zapnutém Ambilightu máte totiž větší nutkání zhasnout světla v okolí televize. Hezky je to vidět na reklamním videu:

Takové jsou tedy některé novinky Philipsu pro rok 2013, stále je však zastiňuje výborný Ambilight, který je pro řadu lidí hlavním důvodem, proč si vybrat televizor této značky.

Na závěr jsem trochu politoval tuto starou paní, která “nepotřebuje počítač, protože má Facebook”. Asi ji vnoučata nemají rádi.


 

Ohodnoťte tento článek!