Philips končí se spotřební elektronikou, výrobu převezme Funai

0

Nizozemská společnost loni přesunula výrobu televizorů do společného podniku s hongkongskou TPV. Výkonný šéf firmy Frans van Houten včera při ohlášení hospodářských výsledků oznámil, že se Philips zbaví také výroby audia, videa, multimédií a příslušenství. 

Tento byznys převezme japonská firma Funai. Za převzetí divize zaplatí 150 milionů eur, další poplatky se budou týkat licencí na značky (například populární zvukové systémy Fidelio). Podle aktuální smlouvy je Funai bude moci používat 5,5 roku s opcí na dalších pět let. Obchod má být dokončen v druhé polovině roku 2013, ale divize videa přejde pod nového majitele až v roce 2017.

Philips už v minulosti nestačil na asijskou konkurenci, a proto i teď odchází z dalších pro něj neperspektivních trhů. Firma v posledním čtvrtletí skončila se ztrátou 355 milionů eur. Tu však výrazně prohloubil odpis 509 milionů kvůli pokutě Evropské komise týkající se kartelových dohod s ostatními výrobci televizorů.

 

Philips se bude nadále zaměřovat na výrobky spojené s péčí o zdraví, životním stylem a ponechá si rovněž domácí spotřebiče a kávovary.

Zdroj: Philips

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To není bezpečnostní chyba v systému, ale chyba v algoritmu, který kontroluje aplikace submitnuté do Marketplace. Tzn. Microsoft proces přijímání nových aplikací upraví, případné závadné aplikace stáhne ze zařízení i z marketu a je po problému. Žádna akce na straně uživatele není nutná.

     

    A zajímalo by mě, proč jste opomněli dodat, co říkal Rajshekhar Murthy, ředitel National Security Database, a to že Windows Phone 8 je o mnoho před Androidem, ve všech aspektech bezpečnosti. Apple/Android bias?

    We would like to further add that based on our malware research internally, we find that Windows Phone 8 is way superior and better than Android in all aspects of security.