Philips šlape na plyn, uvádí duo zajímavých monitorů

0

Philips rozhodně nepatří u uživatelů mezi nejoblíbenější producenty monitorů, představená dvojice zařízení však možná váš názor pozmění. Začněme modelem Philips 248X3LFHSB, jenž je o poznání dražší. Těšit se můžete na 23,6″ úhlopříčku, rozlišení je samozřejmě typu Full HD (poměr stran 16:9). Odezva dosahuje pouhých 2 ms, což v současnosti takřka vždy znamená použití matrice TN.

Podsvícení je realizováno pomocí LED, kontrast se pak vyšplhal na 20 000:1. Opravdovou lahůdkou je však modře svítící rám, jenž by měl napomáhat lepší koncentraci a snižovat únavu očí (viz třeba článek Philips Brilliance 220X1: První monitor s LightFrame). Monitor připojíte buď přes archaický D-Sub nebo dvojici HDMI. Doporučená koncová cena je nastavena na 5490 Kč bez daně, Philips si očividně cení podsvětleného rámečku možná až příliš. To druhý zástupce Philips 239C4QH je v mnohém zajímavější, ostatně posuďte sami.

Stejně jako sourozenec výše dostal do vínku rozlišení Full HD, tentokrát ale na nepatrně menší 23″ úhlopříčce. 7ms odezva dává tušit lepší matrici, v tomto případě rovnou osvědčenou IPS. Z dalších parametrů je tento model v podstatě shodný s bratříčkem výše, stejné vstupy, stejný kontrast. Jenom cena je výrazně příznivější, pořídíte jej za lákavých 3810 Kč bez DPH. Že by monitorům s TN konečně odzvonilo? Nechme se překvapit, snad se dočkáme recenzí co nevidět.

Zdroj: TZ Philips

Ohodnoťte tento článek!