Philips ukázal sluchátka s přenosem zvuku přes kosti

4
Philips A6606 ear
Philips A6606 ear
-
Zdroj: Philips

TP Vision se už nějakou dobu snaží vrátit do audio byznysu a portfolio má již prakticky kompletní. Nyní představil zajímavá bezdrátová sportovní sluchátka A6606, která přenáší zvuk přes lícní kosti pomocí vibrací. Ušní otvory tak mohou stále slyšet okolní zvuky.

Každé sluchátko má dvě části. Jedna leží na lícní kosti a druhá kousek nad ušním otvorem. Podle Philipsu se má vysoce kvalitní zvuk dostat k posluchači pomocí vibrací, ale zároveň stále uslyšíte, co se děje kolem vás. Ne však pomocí ambientního zvuku, kdy sluchátka cíleně propouští hluky z okolí, ale prostě jen díky neucpanému uchu.

Určena jsou pro běžce či jízdu na kole. K bezpečnosti má přispívat integrované LED světlo i norma odolnosti IP67. Sluchátka mají pásek kolem krku a vydrží okolo 9 hodin. Nabíjení oproti minulým generacím sluchátek Philips již zajišťuje USB-C. Sluchátka s tímto typem přenosu zvuku nejsou ale nic nového.

Philips A6606 BK BS CENTRRIC CROP RGB
Philips A6606

zdroj: TZ Philips

Philips ukázal sluchátka s přenosem zvuku přes kosti
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

4 KOMENTÁŘE

    • Někdy minulý rok jsem zkoušel AfterShokz Trekz Air (viz. https://sluchatka.heureka.cz/aftershokz-trekz-air/), které využívají tuto technologii a byl jsem zvukem velmi zklamán. Hraje to jak špunty z číny za 2$ – velmi omezené přenosové pásmo, v podstatě jen na středy, hlasitost také nic moc. Dále třeba při jízdě na kole, pokud nemáte špunty v uších, tak okolní pohybující se vzduch to zcela přehluší (a to je přímo doporučují na cyklistiku). Po pár dnech zkoušení jsem to poslal zpět.

    • Je to vcelku fajn pokud máš dostatečnou hlasitost a nevadí ti že jsi dost slyšet do okolí. Aftershokz jsou asi nejlepší, koupil jsem čínu za nějakých 30 usd a taky se to dalo. Kamarádka která nemá uši a má afteshokzy si i tu čínu chválila.
      Ale hlavně. Pokud si ucpeš ušní otvory tak to najednou hraje desetkrát lépe.