Philips TV představil tři nové OLEDy a přidal HDR10+, NanoLED a Ambilight do nižších řad

3

Společnost Philips oznámila v Amsterdamu nové OLED a LCD televizory pro rok 2018. Špičkových OLEDů bude celkem pět, přičemž první a nejstarší již končí. Ve dvou nejvyšších řadách LCD televizorů najdete technologii NanoLED a podporu HDR10+. Android TV pronikl až do druhé nejnižší řady a 3stranný Ambilight už nabízí všechny nově představené modely.

Úplně první OLED televizor Philipsu, model 901F ještě se starším procesorem, pomalu končí a všechny nové modely již budou mít procesor P5. K modelu 9002 přibyla větší 65″ varianta OLED 873 a vlajkovou lodí se stal také 65″ OLED 973 představený na Ifě (původně pod kódem 9603). Ten obsahuje velký sklopný soundbar o výkonu 60 W. K nim se připojí ještě nová řada OLED 803 v úhlopříčkách 55 a 65″.

 

oled973_10
65″ Philips OLED 973
oled_873_rft
65″ Philips OLED 873

U modelu OLED 803mizí logo Philips z rámečku a přesouvá se na nohu televizoru. Jde o docela pěkný detail.

vlieg00506philips-oled-803-detail-1
Philips OLED 803 – detail

Procesor P5 se dostává i do nižších řad a televizorů LCD s technologií NanoLED. Ta je vlastně velmi tenká (1 nm) vrstva částic absorbující přebytečné světelné vlny. Podobně jako Nano Cell LG je právě tohle technologie, která by se měla srovnávat s QLED od Samsungu.

Tip: Philips rozšiřuje nabídku televizorů OLED a pomocí kvantových teček vylepšuje stávající LCD

Celkem jde o pět řad a rozlišení 4K nebo 3stranný Ambilight najdete i v té nejnižší sérii 6503. Všechny televizory s operačním systémem Android TV dostanou funkci Google Assistant. Levnější televizory bez Smart TV, respektive s původním Smart TV od Philipsu dostanou nové rozhraní nazvané Saphi.

Procesor Philips P5 na desce společně s MediaTekem a dalšími obvody

Série 8503 (49″, 55″, 65″): NanoLED, Android TV, 3stranný Ambilight, Procesor P5, HDR10+.

Série 8303 (49″, 55″, 65″, 75″): NanoLED, Android TV, 3stranný Ambilight, Procesor P5, HDR10+. Největší 75″ varianta má tenčí rámeček.

Série 7803 (49″, 55″, 65″, 75″): Android TV, 3stranný Ambilight, Procesor P5, HDR Plus. Největší 75″ varianta má tenčí rámeček.

Série 7303 (43″, 50″, 55″, 65″): Android TV, 3stranný Ambilight, Procesor P5, HDR Plus

Série 6503 (43″, 50″, 55″, 65″): Philips Saphi Smart, 3stranný Ambilight, HDR Plus

Philips TV představil tři nové OLEDy a přidal HDR10+, NanoLED a Ambilight do nižších řad
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  • Škoda toho, máme televizi Philips 901F, je luxusní, krásná s výborným obrazem, ale to ovládání není ono, takové trochu pomalé a vyhledávání programů je velice špatně udělané. Prostě základní věc a to najít televizní program lze rychle udělat zadáním ČÍSLA! Tak starý způsob a tak blbý, doplní se jedna stanice za ty první a už jsou čísla posunutá. Pro vyhledávání podle názvu stanice je třeba sjet úplně nahoru seznamu stanic, tak se dostanete na jedno tlačítko, je dále potřeba se posunout doprava na jiná tlačítka, pak dát OK. Otevře se nabídka, kde je potřeba se posunout dolů o pět pozic, stisknout OK. Můžete psát. Potom je třeba potvrdit DVOJÍM stisknutím OK, kdy poprvé se dostanete na tlačítka pod vyhledávacím polem a až pak jste na OK.

   Neuvěřitelné, že? Dáte za televizi 90k, máte nejlepší televizi na světě, protože má luxusní obraz s panelem OLED a Ambilight, žádná jiná taková na světě není (nyní již o těchto pár více). A takovéto ovládání. Jen ještě musím dodat pro osvětu potenciálních zákazníků to, že dodávané ovladače jsou dva. Jeden jednoduchý, lehký, má tlačítka z jedné strany a jdou blbě stisknout, prostě některá stisknutí ovladač ani nepobere, jak má blbá tlačítka :-D. Druhý ovladač pro změnu ovládá televizi po svém, protože se dost dobře nedá úplně vyhnout stiskům tlačítek umístěných z druhé strany ovladače :-D.

   Přece k tak luxusní televizi patří přívětivé ovládání, drahé ovladače, kdy tlačítka jsou tak dobrá jak na klávesnicích notebooků a podsvícená! Ano, ovladač by měl hodnotu 1-2k, ale co to je oproti 90k a té mimořádné pohodlnosti ovládání. To jsou ty setrvačnosti starého, než dojede nějaký kolos (přibalování laciných ovladačů), tak to trvá.

   Televizi mám rád, je překrásná, ale toto je velká vada. Zčásti jen softwarová, takže můžeme doufat v zlepšení. Ovladač musím časem nějaký sehnat, ale nyní takový s podsvícenými tlačítky NEEXISTUJE! Takže asi koupit nějaký malý mobil do ruky s infraportem, s taťkem máme Noty 3, to není ono. Ale sestře dosloužil S4 mini :-), takže jsem právě vymyslel, jak to udělám, v aplikaci si navíc můžete nastavit, kam dáte jaké tlačítko :-). Takže půlka problému vyřešena.