Photo Tours: úžasná prohlídka památek na mapách Googlu

0

Kdo brouzdal mapami Googlu, určitě si už všiml, že si může aktivovat speciální vrstvu s fotkami různých míst. Google čerpá z vlastních galerií Panoramio a Picasa (ale obrázky dodali sami uživatelé) a na nejslavnějších místech světa tak najdete památky vyfocené snad ze všech stran a úhlů.

Toho Google využil u nové funkce Photo Tours (zatím bez české verze), na 15 000 místech planety najdete zpracované virtuální prohlídky ze spousty fotek, které mezi sebou plynule morfují, přibližují se, oddalují, posunou se do strany a zase zpět. V praxi jde o intervalové snímání (tzv. time-lapse), které ale nevytvořil jeden člověk, nýbrž spousty lidí, kteří své fotky veřejně sdílejí.

Photo Tours si užijete, jen pokud váš prohlížeč podporuje WebGL (MapsGL), ideálně poslední verzi Chromu, Safari nebo Firefoxu.

Google Maps Photo Tours Google Maps Photo Tours Google Maps Photo Tours

Všechna dostupná místa s virtuálními prohlídkami najdete na této mapě. I českých míst je tam opravdu hodně, ale subjektivně jsou zahraniční procházky bohatší, neboť i výběr fotek z Picasy a Panoramia je v nich obecně větší.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!