Photoshop, 3D Studio Max a MS Office budou i na chromeboocích. Díky virtualizaci

0

Google, VMware a Nvidia dostanou velké a náročné aplikace dosud závislé na Windows nebo OS X také na chromebooky. Google zajistí potřebnou podporu na straně operačního systému, VMware vyvíjí vzdálený virtualizovaný desktop a Nvidia pracuje na grafických technologiích.

Spolupráce mezi VMwarem a Googlem funguje už od začátku roku. První jmenovaná vyvíjí tzv. DaaS (desktop as a service), díky kterým lze na mnohem slabším klientském zařízení využívat výkon a funkce vzdáleného počítače. Na něm mohou běžet Windows a tamní aplikace. Firma tak může přejít na levné a lehce spravovatelné počítače se systémem Chrome OS, ale zároveň mohou dále pracovat se stávajícími aplikacemi, které pro novou platformu nejsou nativně dostupné.

Do spolupráce se teď ale zapojuje také Nvidia a její superpočítačové farmy Grid. Ty zatím firma využívala pro cloudové hraní. Funguje to stejně. Na tabletu nebo mobilu můžete hrát velkou hru z počítače. Výpočty probíhají vzdáleně, server akorát zasílá obraz a zvuk a naopak přijímá ovládací povely.

 

Grid lze ale využít i u desktopových programů závislých na grafice. Příkladem budiž ukázka, kde na Chromebooku 13 od Aceru s Tegrou K1 běží Windows s Adobe Photoshopem a Illustratorem či modelovací software 3Ds Max a SolidWorks. Vzdáleně lze zpřístupnit i Google Earth nebo třeba MS Office. Proto se nabízí otázka, jestli Nvidia dostane na chromebooky i hry. Už je streamuje na vlastní konzole Shield a nic nebrání tomu  je dopravit také na další platformu.

Zdroj: Nvidia

Ohodnoťte tento článek!