Piccolo Eco 2: nejmenší nettop

0

Společnost Comfor oficiálně uvedla nový nettop Piccolo Eco 2, který se pyšní možná nejmenšími rozměry vůbec. Do krabičky s rozměry 172,5 × 153,5 × 20 mm se podařilo integrovat celý počítač založený na čipsetu Nvidia Ion a procesoru Intel Atom 230. Abychom byli přesní, Comfor pouze počítač poskládal a prodává, skříň se základními komponenty dodává Pegatron pod označením Tower L6 ION.

Parametry Pegatronu naznačují, že přímo na desce je integrován 1 GB DDR2 667MHz paměti a další je možné doplnit do volného SO-DIMM slotu (maximálně 4 GB celkem). Toho však Comfor nevyužil a nechal pouze základní 1 GB. Ten však k dodávaným Windows XP Home stačí, stejně jako 160GB disk.

Comfor se v tiskové zprávě chlubí, že počítač spotřebuje méně energie než 40W žárovka. To už samozřejmě víme, spotřeba se oproti námi testovaným nettopům s Ionem lišit nebude. V idle tedy čekejte zhruba 20 W, při zatížení celého systému (CPU, HDD i grafika) pak těsně nad 30 W. Výrobce udává nízkou hlučnost do 21 dB, z toho ovšem nejde poznat, jestli je jediným hlučným prvkem pevný disk nebo je aktivně chlazen i procesor s čipsetem. K počítači je dodáván 40W zdroj.

Menší rozměry oproti konkurenci se projevily na počtu konektorů. Piccolo Eco 2 obsahuje čtyři USB, jeden RJ-45 pro gigabitovou síť a konektor pro sluchátka plus mikrofon. Obrazovým výstupem je pouze DVI. Multikanálový zvuk tak do domácího kina nevyvedete analogovou ani digitální cestou.

Piccolo Eco 2 se prodává za cenu okolo 7500 Kč. To mi přijde oproti konkurenci docela hodně, pokud vezmeme v úvahu, že za nižší cenu můžete mít nettop s 2 GB RAM, Windows Vista HP a více konektory včetně bezdrátové Wi-Fi draft-N. Comfor boduje jen rozměry.

 

Několik Ionových systémů nebo konkurentů jsme na ExtraHardware už testovali, zde máte tipy.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!