Pixel C jde na trh. Pracovní tablet Googlu má skvělou výdrž i výkon, ale omezený systém

0

Koncem září Google společně s Androidem 6.0 představil i nový tablet Pixel C. Název Pixel označuje jeho vlastní počítače, dříve dva Chromebooky, teď pracovní tablet s Androidem. Do něj se vrhl po vzoru velkých rivalů z Microsoftu a Applu. Oproti jejich Surfacům nebo iPadu Pro je ale Pixel C chudším příbuzným.

Google představil Pixel C
Google představil Pixel C

Tablet má poměrně malý displej, na 10,2″ úhlopříčce ale vykresluje jemnou mřížku s 2560 × 1800 pixely. Je dotykový, s IPS panelem a vysokým jasem až 500 cd/m². Je vsazen do hliníkového těla o rozměrech 242 × 179 × 7 mm a hmotnosti 517 gramů.

Výkon dodala Nvidia se svou Tegrou X1 sestávající ze čtyř výkonných procesorových jader Cortex-A57, čtyř úsporných Cortex-A53 a 256 grafických jader založených na architektuře Maxwell. Tablet má 3 GB operační a 32/64 GB úložné paměti. Čtečka karet opět trestuhodně chybí.

Pixel C podporuje Wi-Fi 802.11ac 2×2 MIMO, Bluetooth 4.1, obsahuje všechny důležité senzory, dva foťáky (zadní 8Mpx a přední 2Mpx), stereo reproduktory, čtyři mikrofony, konektor USB-C a štědrý 9000mAh akumulátor. Tablet se bude zatím prodávat jen v USA, a to za 499/599 dolarů v závislosti na kapacitě.

 

Novinku už v recenzi proklepla například ArsTechnica. Ta pochválila skvělý displej, tělo i dobrou klávesnici. Výkon je taktéž výborný a výdrž dokonce nejlepší na trhu. Ve stejných podmínkách s nastaveným jasem na 200 cd/m² tablet vydržel déle než konkurence. Až 766 minut při surfování a 421 minut ve WebGL testu.

Slabé jsou foťáky, ale především systém. Jakkoliv je Android 6.0 vhodný pro menší tablety nebo telefony, pracovní tablet prý ještě neuživí. Chybí důležité aplikace a hlavně multitaskingový režim s více aktivními okny na ploše, jako má iOS a Windows.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!