Pixely budou chytřejší. Probudí se poklepáním na displej či po zvednutí ze stolu

3

Byly to doplňky a drobná vylepšení, které mne donutila svého času vyměnit smartphone od HTC za Lumii od Nokie. Ta přidávala svým výrobkům hodnotu v podobě obrazovky ukazující čas a notifikace, možnosti upravit zobrazení nebo ekvalizéru. Oblíbil jsem si bezdrátové nabíjení a nedokázal si představit, že by se můj další telefon nedokázal probudit pouhým poklepáním na displej.

Dnes již většina těchto funkcí je k nalezení v některých přístrojích jiných výrobců, byť se stále jedná o okrajové užití. Někteří tyto funkce dotáhli dál. LG např. umožňuje, abyste poklepáním na displej telefon zase uspali. Nebo můžete klepáním na různá místa obrazovky telefon rovnou odemknout, takže nemusíte používat hesla či PINy. (LG se dokonce tváří, že odemykání poklepáním vynalezlo.)

Probuzení zvednutím
Probuzení zvednutím | Foto: Droid Life

Google pomalu začal distribuoval softwarovou aktualizaci pro své nedáno představené telefony, která pro změnu dosáhne dále koncept probouzení přístroje. Pixel a Pixel XL se naučí probouzet jednak tradičním poklepáním na displej, budou ale také umět reagovat na to, že je zvednete ze stolu. Droid Life tvrdí, že příslušnou aktualizaci již obdržely telefony v Kanadě. Aktualizace má 261 MB a je označení sestavení je NPF26J.

Další země si ještě počkají, ale předčasný vánoční dárek je blízko. Jak si podobných funkcí ceníte?

Zdroj: Droid Life via Neowin

Pixely budou chytřejší. Probudí se poklepáním na displej či po zvednutí ze stolu

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

 1. tohle umi i muj Doogee za 2500,-
  poklepanim na domovske tlacitko se uspi
  prilozenim telefonu k uchu pri hovoru na reproduktor se to prepne na sluchatko nad displayem
  otocenim pri prichozim hovoru se vypnou zvuky
  zamavanim telefonu pri prichozim hovoru se prijme hovor
  pri zamcenem telefonu se da prejetim prstem na stranu prepnout pisen pri poslechu hudby
  ruznymi malbami na zamcenou obrazovku se daji otevrit ruzne aplikace (mam tam ze kdyz na displej namaluju W, odemkne se to a otevrou se zpravy… u C mam hudbu, jde tam nastavit jeste gesto na E, Z, M)

  • A při spadnutí ze stolu se taky zapne?
   Jako tyto polohové gesta mi nepřijdou vůbec praktické. Není nad nimi 100% kontrola. Taky se stává, že pak hovoříš s něčí kapsou.
   Čerstvý úlovek je scrolování podle naklopení telefonu (myslím že Samsung) 😀

   • ty co cloveku nevyhovuji si vypne… ja pouzivam jen ty psany hesla na zamcenou obrazvku (a jeste se mi nestalo ze by se mi v kapse otevrelo psani zprav, protoze to W je docela slozity gesto…) a double tapy (odemknuti, zamknuti)… jinak tam mam gesta nastaveny akorat na screenshot a hlasitost… jeste teda slide na zmenu pisnicky, sem tam se stane ze se prepne sama (pri chuzi tak jednou za tyden…) ale jinak ok…