Pixely prý do Androidu přinesou kruhové ikonky a 3D touch. Naznačuje to nový launcher

0

Za necelé dva týdny Google představí „nějaké“ novinky. Už nikdo nepochybujete o tom, že půjde o telefony Pixel a Pixel XL. Ty by měly přijít společně s aktualizovaným Androidem 7.1 a novým Pixel Launcherem.

lnternetem se již povaluje jeho testovací verze a rozborka kódu ukazuje, že Pixel Launcher bude nativně používat kruhové ikonky. Aplikace budou mít v balíčku i nadále čtvercový formát kvůli ostatním zařízením. Google už ke svým aplikacích přibalil oba formáty. Android Police také odhalil, že ikonka kalendáře bude dynamická a zobrazí vždy aktuální datum. Stejně to funguje i na iOS.

Pixely budou mít kruhové ikonky a 3D touch
Pixely budou mít kruhové ikonky a 3D touch

Kód chystaného launcheru obsahuje také „zkratky“. Funkce se poprvé objevila v druhé betě Androidu N, ale poté ji Google odstranil. Jde o obdobu 3D touche z iPhonů 6S+. Podržením ikonky vyskočí malé kontextové menu s přístupem k vybraným funkcím. Na mapách bude například dostupná přímá volba navigace na domovskou adresu, u Disku upload nového souboru nebo prohledání telefonu, u kalendáře vytvoření nové události nebo upomínky apod.

Jen zatím nevíme, jestli jde o záležitost čistě Pixelů, nebo půjde o funkci dostupnou u všech zařízení s Androidem 7.1. Otázkou také je, jestli zkratky potřebují displej citlivý na tlak (jako mají iPhony), nebo místo silnějšího stisku bude stačit delší podržení ikonky. Ve druhém případě by to fungovalo u všech telefonů.

 

 ApZdroj: 9to5google

Ohodnoťte tento článek!