Placený Facebook je tady. Zuckerberg si za ověřený účet řekne 12 dolarů měsíčně

0
Facebook
Facebook
-
Zdroj: Depositphotos

Také Facebook nově nabídne tzv. ověřený účet. Za „modrou fajfku“ požaduje Mark Zuckerberg 12 dolarů měsíčně. Služba se jmenuje Meta Verified a vztahuje se i na Instagram.

Ověření za poplatek nabízí trochu chaoticky nějakou dobu i Twitter, kde služba stojí 8 dolarů (190 Kč) měsíčně. Za to dostanete službu nazvanou Twitter Blue a kromě odznaku (jehož barvy Elon Musk stále nechává měnit) získáte třeba možnost editovat příspěvky, nahrávat delší, až hodinová videa či se vám bude zobrazovat jen poloviční množství reklam. Další funkcí je třeba třeba dvoufaktorová autentifikace přes SMS, zde si ale Musk nepěkně zahrává s bezpečností.

Na rozdíl od Twitteru bude Facebook pro ověření vyžadovat nahrání průkazu totožnosti. Kromě odznáčku získáte například lepší přístup k zákaznické podpoře (která je v základu prakticky nulová). Dále zvýšený dosah svých příspěvků a nespecifikované další „nadstandardní funkce“. Na možnost řazení příspěvků v „tajmlajně“ podle času a zobrazení všech, které sledujete, ale rovnou zapomeňte. Mark Zuckerberg to oznámil včera na své síti.

Cena 12 dolarů měsíčně neplatí pro uživatele iOS či Androidu, kteří zaplatí 15 dolarů. Zda to znamená, že přes web ověřený účet se na mobilním zařízení bude tvářit jako neověřený, není ze zprávy jasné. Ale zřejmě jde jen o to, odkud službu zakoupíte – a tedy zda bude Facebook posílat část platby Googlu či Applu.

Platili byste na Facebooku či Twitteru za nadstandardní funkce?

Placený Facebook je tady. Zuckerberg si za ověřený účet řekne 12 dolarů měsíčně
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50%) 6 hlasů