Plán kandidáta na prezidenta Jižní Koreje: Neomezená data všem

0

Kandidát na prezidenta Korejské republiky Ahn Cheol-soo přišel s programem datové reformy. V Koreji, kde už teď panují takové podmínky datového broadbandu, o kterých si u nás můžeme nechat jen zdát (a i ten sen by měl raději běžet přes Wi-Fi), chce zavést možnost neomezených dat. Navíc zdarma alespoň základní úroveň dat pro určité skupiny obyvatel, jako jsou lidé s nízkými příjmy, nebo mladí hledající práci.

Ahn v tiskové zprávě uvedl, že bude revidovat regulační předpisy a podporovat zvýšení konkurence, aby byla neomezená data dostupná alespoň na omezené rychlosti. Omezená rychlost v Koreji ale může znamenat současnou rychlost plného LTE v Česku. Zvýšením konkurence myslí přivedení čtvrtého operátora na korejský trh.

Ahn Cheol-soo. zdroj: Yonhap News

Ahn Cheol-soo je kandidát lidové strany založené teprve v lednu 2016 a on sám stranu zakládal. V parlamentu má asi deset procent křesel. Ahn se pokoušel stát prezidentem už v roce 2012 jako nezávislý kandidát. Před politickou dráhou byl šéfem korejské antivirové firmy AhnLab.

Ohodnoťte tento článek!