Plány Intelu ohledně desek pro Ivy Bridge

0

Ačkoli to dlouho vypadalo, že Ivy Bridge (22nm „refresh“ současné mikroarchitektury Sandy Bridge) budou uvedeny snad už na podzim, nakonec Intel počká asi na v poslední době obvyklejší začátek roku dalšího. Procesory budou uvedeny společně s novými čipovými sadami – Z77, H77, Q77 a Z75. První jmenovaný je tím nejvybavenějším, podle roadmap Intelu bude nejvíce jeho referenčních základních desek postaveno na H77.

H77 se od Z77 má lišit možnostmi pro přídavné grafické karty – Z77 má dostatek linek PCI Express i pro Multi-GPU konfigurace. S H77 nebude moci také procesor přetaktovat. Z75 bude oproti Z77 ochuzen také na PCI Express spojích (ve verzi 3.0), navíc nepodporuje Intel Smart Response Technology.

Díky tomu, že Intel konečně zahrne USB 3.0 do PCH, nebude už třeba při návrhu desek počítat s čipy pro tuto činnost – jak Z77, tak H77 či Z75 budou nabízet čtyři porty USB 3.0 (z celkem 14 portů USB). Intel na slajdu mluví o podpoře tří nezávislých displejů připojených k integrované grafice – snad i v kombinaci všech tří digitálních. Jestli se dopsáním DDR3 do všech políček k deskám Intel už pomalu připravuje na DDR4, nebo je to kvůli pár deskám pro Atom (s DDR2), je pouze v rovině spekulace.

Zdroje: DonanimHaber, Guru3D, XFastest

Ohodnoťte tento článek!