Plány Lenova odhaleny

0

Zajímavý úlovek se podařil čínské mutaci magazínu Engadget. Server totiž získal roadmapu (plán vydávání nových modelů) notebooků Lenovo ThinkPad zachycující období od počátku roku 2009 do první čtvrtiny roku 2010. Nebudeme tedy otálet, zde je uniklá tabulka:

Můžeme si všimnout, že do konce roku se chystá několik nových modelů, jmenovitě ThinkPad T400, SL410 a SL510. O vydání variant SL410c a SL510c nebylo ještě definitivně rozhodnuto. Co vlastně písmenko c v označení znamená, jsem bohužel na stránkách Lenova nedokázal zjistit.

Doslova smršť novinek na nás Lenovo chystá hned počátkem příštího roku. Hned v lednu chce totiž čínský výrobce vypustit rovnou jedenáct nových ThinkPadů v úhlopříčkách od 12,1 do 15,4 palců, o měsíc či dva později vyjde ještě 17″ ThinkPad W710. Všechny tyto stroje budou postaveny na zcela nové mobilní platformě Intelu, která je interně označována “Calpella”. Dalo by se říct, že je to nová generace Centrina, Intel však tento název v příštím roce přestane používat.

Calpella zahrnuje novou generaci procesorů i čipsetů Intelu. Jelikož Lenovo uvádí u jedenácti notebooků z první vlny možnost integrované grafiky, můžeme předpokládat, že použité procesory budou z řady Core i3/i5, se dvěma výpočetními jádry a grafickým jádrem přímo v procesoru. ThinkPad W710 by pak mohl využít čtyřjádrový Core i7 ve spojení se samostatnou grafickou kartou.

Díky integraci paměťového řadiče a grafického jádra do procesoru by Calpella měla šetřit místo a výrobní náklady na základní desku, využití nových výrobních technologií (32nm + 45nm oproti 45nm + 65nm u Core 2 + GM45) slibuje nižší spotřebu systému.

Zdroj: Engadget

Plány Lenova odhaleny
Ohodnoťte tento článek!