Plány Microsoftu zřejmě unikly. Windows 8 budou v srpnu 2012, Windows 9 pak v roce 2014

0

Předem vás varuji, že se uvedené informace mohou ukázat jako nepravdivé. Minimálně první zastávka na cestě do stanice Windows 8 však vyhlíží docela důvěryhodně.

Windows 8 beta

Podle všeho by měl Microsoft na každoročně konané akci CES, která proběhne zhruba v polovině ledna příštího roku, představit betaverzi osmiček, a to včetně obchodu s aplikacemi.

Windows 8 RC

Skoro hotové osmičky bychom měli zase prvně spatřit na úplně jiné akci, konkrétně na MIX 2012. Ta proběhne asi v polovině dubna.

Windows 8 RTM

Hotový systém údajně Microsoft ohlásí při příležitosti konání herní výstavy E3 2012. To jsme v červnu. Od dokončení potřebuje něco málo času na výrobu disků a všech těch věcí okolo, takže dává smysl i následující bod.

Windows 8 vstupují na trh

Právě srpen by se měl stát tím veledůležitým měsícem, kdy se dokončené osmičky dostanou na pulty obchodů. Spolu s nimi by měl Microsoft spustit obchod na konzoli Xbox a Windows Phone 8.

Jak vidíte, ono to celé dává docela smysl. Snad všechny důležité milníky jsou spjaty s většími akcemi. A konečné vydání Windows 8 je důležitým milníkem samo o sobě. Informace ale pokračují a naznačují, na kdy asi Microsoft plánuje Windows 9.

Developer Preview devítek snad společnost uvede na konferenci Build 2013. To stejné se přihodilo osmičkám, jen o dva roky dříve. Další milníky se shodují s tím, jak by se měla objevovat důležitá vydání Windows 8. Viz výše. Konečná verze Windows 9 by tedy měla spatřit světlo světa v létě roku 2014.

Ještě jednou apeluji, abyste uvedené informace brali s rezervou.

Zdroj: MS nerd via Windows 8 Beta

Ohodnoťte tento článek!