Platby Apple Pay přijdou v létě do Evropy

0

Apple svou platební službu Pay představil na konci loňského léta spolu s novými iPhony. Aktivace přišla s první aktualizací, která mimochodem mnohým jejich iPhone úplně znefunkčnila, a dnes si s Apple Pay rozumí většina amerických bank.

Do Evropy se měla „revoluce mobilních plateb“, jak ji Apple nazývá, dostat v první polovině letošního roku. Zatím však stále marně čekáme. Podle informací britského zdroje The Telegraph se ovšem do dvou měsíců dočkáme. Respektive na Britských ostrovech se dočkají.

V cestě zatím stály dohody s tamními bankami. Karetní společnosti MasterCard a Visa jsou na Apple Pay a všechny ostatní mobilní platby na bázi NFC díky již široce rozšířeným bezkontaktním platebním kartám technicky připraveny.

Vstup do Británie by každopádně mohl být předzvěstí vstupu i do České republiky. Ostatně karetní společnosti slibovaly placení mobilem v Evropě do konce tohoto roku a s blížícím se příchodem Android Pay svá slova opět připomněly.

Já osobně si ale nemyslím, že bychom konkrétně v Česku ještě do konce roku platili pomocí Android a Apple Pay. Podobných slibů jsme v posledních dvou třech letech slyšeli spoustu a nakonec z plánu vždy sešlo. Každopádně bližších informací se údajně dočkáme už v pondělí v rámci tradiční vývojářské konference WWDC. Tak držme palce, možná se Apple skutečně nezastaví jen ve Spojeném království.

Ohodnoťte tento článek!