Platforma Intel Skulltrail

0

Přichází nová, osmijádrová platforma Intel pro počítačové nadšence. Dostala označení Skulltrail a díky Hothardware.com se na ni můžeme podívat blíže.

Jedná se o základní desky založené na deskách serverové třídy a upravené pro počítačové nadšence. Pracovat můžete se dvěma čtyřjádrovými procesory na 45nm technologii, takže získáte výkon 8 jader. Nechybí ani podpora Nvidia SLI.

Na fotkách si můžete prohlédnout základní desku Intel ATX D5400XS z několika úhlů. Všimněte si, že jižní můstek a dva čipy Nvidia nForce 100 MCP jsou chlazeny aktivně pomocí velkých chladičů.

Základní deska má k dispozici čtyři PCI Express x16 a dva klasické PCI sloty. Severní můstek je chlazený hliníkovým pasivem. Deska nabízí 6× SATA, pouze jeden IDE port a možnost připojit přídavné USB a FireWire zásuvky. Zadní strana desky má 6× USB, 2× eSATA, 1× FireWire, Ethernetovou zásuvku a HD audio vstupy a výstupy.

Na IDF se Hothardware.com mohlo podívat sestavu postavenou na platformě Skulltrail přímo za chodu. Sestava byla postavena bez ústupků, bylo použito to nejlepší. Procesory chladily dva kondenzátorové chladiče a ve skříni zajišťovalo proudění vzduchu ještě osm ventilátorů. Komponenty byly vloženy do skříně od Cooler Master. Přesná konfigurace je uvedena v tabulce níže.

Na sestavě byl také spuštěn 3DMark06, nejprve na základní frekvenci procesoru 3,4 GHz, a poté s přetaktovaným procesorem na 4,0 GHz.

Cena zatím nebyla stanovena, nízká ale určitě nebude. Skulltrail je založena na serverové platformě, a vyžaduje proto drahé paměti FBDIMM.

Zdroj: Hothardware

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář