Play Movies konečně v Česku. Google u nás začal prodávat filmy s titulky

0

Google je po Applu teprve druhou zahraniční firmou, která u nás bude prodávat a půjčovat mainstreamové filmy. Před chvílí uvolnil obchod Play Movies i pro české diváky, ti si tak mohou užívat filmů (nikoliv seriálů jako v zahraničí) na webu či v aplikacích pro Android a iOS. V době psaní fungovala jen webová verze.

Google Play Movies konečně v Česku Google Play Movies konečně v Česku

Filmy dodala studia 20th Century Fox, Paramount, Sony, Universal a Warner Bros. Žádný z filmů pravděpodobně nemá česky dabovanou stopu, ale pouze originální stereo. U snímků ale bývá hromada titulků včetně českých a slovenských, není to ovšem pravidlem.

 

Jednotlivé lze koupit, nebo vypůjčit, a to v rozlišení SD a HD. U filmů tak najdete až čtyři různé ceny. Zakoupený film vám zůstane napořád, ten zapůjčený jen měsíc a po prvním přehrání vám do 48 hodin zmizí. Ceny se dost liší, u novinek bývá maximem 110/140 Kč za zapůjčení (SD/HD) a 380/470 Kč za zakoupení (SD/HD).

Webová prezentace ještě není úplně bezproblémová. U některých snímků chybí popis nebo trailer. Filtrovat můžete jen žánry, nikoliv dostupné lokalizované verze. Rodiče pak určitě zamrzí, že pohádky nejsou dabované, i když například v iTunes Storu ano. I tak je to velmi vstřícný krok, který Česko posunul zase kousek na západ.

Oživeno: Aplikace pro Android a iOS dostaly aktualizace a už fungují i v Česku a na Slovensku.

Play Movies konečně v Česku. Google u nás začal prodávat filmy s titulky
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář