PlayStation 3 na sebe konečně začal vydělávat

0

Nejnovější herní konzole Sony letos oslaví čtvrté narozeniny. Větší důvod k oslavám ale má oznámení, že PS3 už nemusí být dále dotován výrobcem. Výrobní náklady jsou o něco nižší než koncová cena v obchodech.

Shuhei Yoshida, prezident Sony Worldwide Studios, tuto informaci potvrdil magazínu IGN. „Tento rok jsme poprvé schopni pokrýt náklady PlayStationu 3,“ řekl Yoshida. „Na hardwaru sice nevyděláváme velké množství peněz, ale už nekrvácíme tolik jako dřív.

Po necelých čtyřech letech si na sebe PS3 dokáže vydělat, zdroj: Sony

Společnost vydělávala především na herních titulech, v jejichž cenách byla započtena i „vysokohorská přirážka“, v květnu navíc PS3 prošla novou revizí s pokročilejšími výrobními procesy a náklady se prý znatelně snížily. Více v dřívější novince. To však neznamená, že konzole bude nyní levnější. Sony bude investovat do vývoje nových technologií, rozvíjet trh pro hry ve 3D a tituly pro ovladač Move.

Od listopadu 2006 bylo prodáno asi 36 milionů PS3 (údaje z březnové výroční zprávy). Z moderních konzolí je to nejméně, Microsoft prodal zhruba 40 milionů Xboxů 360 a Nintendo okolo 70 milionů Wii.

Pokud čtete nás Twitter, asi už už víte, že včera byl vydáno PS3 update v3.40, který přináší služby PlayStation Plus, video editor, fotogalerii a další funkce.

Tip: E3 – Sony PS3 s ovladačem vymazleným k dokonalosti

Zdroj: IGN

Ohodnoťte tento článek!