PlayStation 3 nesmí do EU, rozhodl soud

0

LG uspělo s žalobou proti rivalům z Japonska a soud v Haagu nařídil dočasný zákaz dovozu konzolí PS3 do Evropské unie. Stopka platí na deset dní, Sony přitom každý týden dováží přibližně 100 000 kusů konzolí.

Jikorejský výrobce tvrdí, že konkurent porušuje patenty týkající se technologie Blu-ray, jejíž je Sony spolutvůrcem. Ale není to jediný spor mezi těmito giganty, LG kromě toho vyrukoval s žalobou kvůli televizorům Sony Bravia (pak přišla reakce protižalobou) a naopak společnost Sony zase chtěla zablokovat dovoz některých telefonů LG do USA.

Dočasný zákaz může být později prodloužen. Desetidenní odstávka by zatím neměla mít vliv na dostupnost zboží v obchodech, to by musela trvat déle – alespoň dva až tři týdny. Nejspíš tedy dojde k dohodě a Sony začne platit rivalovi licenční poplatky. Ty se mohou pohybovat v řádech milionů dolarů.

Na začátku února přišlo LG s podobnou žalobou i v USA.

Zdroj: Financial Times

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. aneb jak zaplnit paměť mobilu rychle a „kvalitně“…
    marketing je mocný nástroj a totálně zfanatizoval uživatele svou myšlenkou „čím více MPx, tím lépe“ a chudáci uživatelé ani neví, že daleko důležitější je kvalita optiky, která je u těchto „micro“ snímačů naprosto mizerná.
    ale věřím, že uživatelé budou spokojeni s 17MPx zašuměnými fotografiemi a HD videi, na které budou potřebovat „ohromné“ paměťové karty, za které firmě Sony také jistě rádi zaplatí 🙂