PlayStation 4 bude konečně v češtině. Sony chystá nový firmware

0

Eurogamer.net získal kopii poznámek k vydání nového firmwaru pro PlayStation 4. Verze 5.0 přinese u kompatibilních her a PS 4 Pro možnost streamovat na Twitchi v kvalitě 1080p60. Dále bude možné sledovat libovolné účty, nejen ty slavné/schválené. Přes Quick Menu zase budou vidět systémové notifikace i průběh stahování.

Pro nás možná nejzajímavější novinkou bude podpora sedmi dalších jazyků. Konečně dorazí čeština, lokalizace se ale dočkají také v Maďarsku, Rumunsku, Řecku, Thajsku, Indonésii a Vietnamu. Detaily zatím neznáme. Můžeme jen hádat, jestli Sony počeští jen prostředí konzole, nebo také PlayStation Store.

Shodou okolností v květnu vznikla petice za dostupnost češtiny. K dnešnímu dni jí podepsalo přes 5700 lidí. Lokalizace PS4 je totiž důležitá i ve hrách. Ty se řídí systémovým jazykem, přestože mohou češtinu ve skutečnosti obsahovat (protože byla přeložena i PC verze apod.).

Známý je hlavně příklad Assassins Creed Unity, kde byly české dialogy, ale nabídka, seznam úkolů a jiné obrazovky zůstaly anglicky. To ovšem není problém jen u Sony. Úplně stejně se chová i Xbox One, u něj češtinu také nenajdete.

Ohodnoťte tento článek!