PlayStation 4 v prodejích poráží Xbox One pět měsíců. Trh zažil dobré období

0

Nekonečná fanboyovská válka pokračuje, přičemž prozatím oslavují v táboře Sony, neboť PlayStation 4 v květnu pátým měsícem za sebou vedl prodeje nových konzolí. Oproti Xboxu One měl na své straně především výhodu ve o 100 dolarů nižší ceně, což Microsoft kompenzoval o stejnou částku levnější variantou konzole bez kamery Kinect.

Tip: Xbox One dorazí 5. září za 11 000 Kč bez Kinectu, s ním pak za 14 000 Kč

Teprve v červnovém reportu (a následujících) se ukáže, jestli nižší cena zvrátí trend. Xbox se zatím prodává v méně zemích než konkurenční PS4, nicméně např. na důležitém americkém trhu Microsoft prohrává. Mnoho detailů bohužel NPD neprozradilo.

 

Prodeje hardwaru šly meziročně nahoru o 95 % a obrat činil 187 milionů dolarů. Současně s tím se zvedly prodeje her pro konzole, a to o 57 % na 274 milionů. Mimochodem, s prodejem her pro osobní počítače se suma vyšplhá na pouhých 284 milionů. Herní trh každopádně zažil jeden z nejlepších měsíců.

NPD počítá jen fyzické kopie, nikoli digitální, a to v USA. Z her velký úspěch slaví rozporuplně přijímaní Watch Dogs. 4 miliony prodaných kopií v prvním týdnu ale značí nejúspěšnější start nové značky v historii. Nepřekvapí proto, že hra ovládla květnový žebříček:

 1. Watch Dogs (PS4, Xbox One, 360, PlayStation 3, PC)
 2. Mario Kart 8 (Wii U)
 3. MLB 14: The Show (PS4, PS3, Vita)
 4. Wolfenstein: The New Order (PS4, Xbox One, 360, PS3, PC)
 5. Minecraft (360, PS3)
 6. The Amazing Spider-Man 2 (360, PS3, PS4, Xbox One, 3DS, Wii U)
 7. NBA 2K14 (360, PS4, PS3, Xbox One, PC)
 8. Titanfall (360, Xbox One, PC)
 9. Kirby: Triple Deluxe (3DS)
 10. Call of Duty: Ghosts (360, PS4, PS3, Xbox One, PC, Wii U)

Není bez zajímavosti, že na druhé místo se dostaly bláznivé závody Mario Kart 8, neboť konzole Wii U od startu v listopadu 2012 prodala pouze přes šest milionů kusů. Titul si koupilo opravdu velké procento (amerických) majitelů Wii U. Celkově nelze říct, že by NPD odhalilo něco nečekaného. My již aspoň pár dní víme, kdy a za kolik se u nás začne prodávat Xbox One.

Zdroj: GamesIndustry International | VentureBeat

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Či je to pravda alebo nie, deje sa to vždy a všade. Žiadny gigant nemá čisté konto, len je to niekedy príliš okaté, niekedy akoby dokonca chceli aby boli podozrievaný. Aj negatívna reklama predsa len je reklama. Často ani neviem čo všetko nám poza chrbát splietaju, i ked to ovplyvňuje každodenný život.

 2. Jedine, co je na tom pre Nvdiu skutocne cenne je ten viralny marketing celej spravy i tychto spekulacii o tom, ze su s AMD problemy, paradoxne sireny i hatermi ako Demerijan. 🙂 Ruku na srdce – kto z vas vobec predtym vobec vedel o nejakom Origin skladacovi PCciek? Co mimochodom moze dobre naznacit aj *ich* motivaciu. Ked uz podpisali nejaku zmluvu o NV exkluzivite, tak nech je z toho aspon celosvetova reklama. 🙂