Playzone otevře v Praze obří esportovou arénu

0
Vodafone PLAYzone Arena Půdorys Arény
Vodafone PLAYzone Arena
-
Zdroj: PLAYzone

Playzone ve spolupráci s Vodafonem budují v obchodním centru na Chodově multifunkční esportové centrum o velikosti přes 1000 m². Pod názvem Vodafone PLAYzone Arena otevře už letos v dubnu. Prima zde bude natáčet herní pořady.

Jde o projekt herní agentury Playzone a Primy, která Playzone spoluvlastní. Partnerem je pak stejně jako u pořádání herního mistrovstí MČR operátor Vodafone. Fanoušci počítačových her zde budou mít k dispozici na 60 počítačů, herních simulátoru (například křeslo Thronos od Aceru) i virtuální realitu. Má zde být i bar a restaurace.

Aréna bude mít vlastní vchod z ulice Roztylská, nebude tak třeba procházet obchodním centrem. Kromě hráčů bude otevřená také firmám pro eventy. Jelikož je partnerem i FTV Prima, budou se zde natáčet herní pořady vysílané na Prima Cool. Lukáš Pleskot na prezentaci uvedl, že o podobné aréně přemýšleli mnoho let a budují ji zhruba rok.

„Esport je fenomén. Na realizaci esportové arény jsme v našem týmu usilovně pracovali velmi dlouho a jsem rád, že jej konečně můžeme představit široké veřejnosti. Letošní rok bude pro český a slovenský esport v mnoha ohledech zlomový. Už dávno to není jen komunitní koníček, ale svou velikostí a fanouškovskou základnou se může směle rovnat i velkým tradičním sportům. Vodafone PLAYzone Arena je tomu důkazem,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

zdroj: Playzone

Playzone otevře v Praze obří esportovou arénu
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů