PNY vydalo paměti Anarchy pro herní PC. Verze DDR3 je rychlejší než DDR4

0

Úplně nejznámější značka to sice není, ale firmu PNY byste mohli znát jako výrobce grafických karet Nvidia. Nejen v těch ale podniká, jedním z dalších jejích artiklů jsou paměťové moduly (což jsem, to se přiznávám, do dnešního dne netušil). PNY nyní na trh uvedla novou řadu modulů, mířících do výkonnějších a výnosnějších kategorií zaměřených na nadšence, hráče a tak podobně. Tyto paměti ponesou jméno Anarchy, jakož i dnes nezbytné divoce tvarované dekorativní chladiče. Hlavní důraz patrně je na jejich DDR4 verzi, ale firma ve stejném provedení uvedla také DDR3 pro platformy, používající tuto technologii.

Tyto moduly budou existovat ve dvou třídách. Jednoduchá verze „Anarchy“ bude mít o něco prostší chladič s rovným hřbetem. Nejrychlejší moduly se budou jmenovat „Anarchy X“ a ponesou vyšší chladič s hřebenovitými „výrůstky“. Barevný prvek uprostřed můžete mít u obou typů v modré nebo červené barvě. V obou případech se také na paměti vztahuje desetiletá záruka.

PNY Anarchy X

DDR3 je v provedení Anarchy dostupná od rychlosti 1600 MHz s CL 9 po 2133 MHz s CL 10 a tyto moduly jsou k mání jak v 4GB, tak v 8GB verzi a různě početných sadách (jeden, párek, čtveřice). Moduly Anarchy X s divočejším pasivem začínají na taktu 2400 MHz (CL 11) a pokračují s verzemi 2666 MHz a 2800 MHz až po 2933 MHz (u všech CL 12). Tyto moduly jsou ale už jen 4GB, takže pokud potřebujete vyšší kapacitu, máte smůlu.

PNY Anarchy X (DDR3)
PNY Anarchy X (DDR3)
PNY Anarchy X (DDR3)

Verze DDR4 paradoxně nejdou rychlostí tak vysoko jako DDR3, tyto moduly jsou zatím k mání maximálně s taktem 2800 MHz. V provedení Anarchy X je nabízena tato rychlost s CL 16 a také moduly na 2666 MHz s CL 15. Moduly Anarchy bez X s jednodušším řadičem pak můžete mít na 2133 a 2400 MHz s CL 15. Tyto moduly jsou opět 4GB a 8GB, zatímco od Anarchy X lze mít jen verze 4GB.

PNY Anarchy X (DDR4)
PNY Anarchy X (DDR4)

PNY Anarchy (DDR4) PNY Anarchy (DDR4)
PNY Anarchy (DDR4)

Existence jak verze DDR3, tak DDR4 umožňuje docela zajímavé srovnání. Zejména rozdíl v latencích je docela prekérní a měl by znamenat, že se stejným taktem vydřete díky nižším hodnotám větší výkon z DDR3. Ale doufejme, že se to časem, jak bude DDR4 zrát, srovná; nová technologie bude také škálovat na vyšší takty, což už se od DDR3 čekat moc nedá.

 

PNY již má tyto paměti ve svém internetovém obchodě a již by se měly fyzicky vyskytovat na trhu. Objevují se i v různých evropských zemích, takže ačkoliv je u nás vyhledávačem cen nenalézám, časem by se ještě v nějakých tuzemských eshopech vynořit mohly.

Zdroj: Tom’s Hardware, PNY

PNY vydalo paměti Anarchy pro herní PC. Verze DDR3 je rychlejší než DDR4
Ohodnoťte tento článek!