Po 13 letech vyšel finální Handbrake 1.0. Převede každé video

10

Populární open source transkodér Handbrake je vyvíjen již od roku 2003. Až letos na Štědrý den vyšla odladěná finální verze 1.0.0. Novinku můžete stahovat zdarma odsud, k dispozici jsou varianty pro Windows, OS X a Linux.

Vyšel Handbrake 1.0
Vyšel Handbrake 1.0

Francouzský nástroj má kompletně přepracované presety s nastavením parametrů pro moderní mobilní zařízení, přehrávače nebo web. Nově umí videa převádět do formátu VP9 a na procesorech Intel Skylake a novějších umí využít hardwarovou akceleraci QuickSync při kódování do H.265. Enkodér x265 v nové verzi slibuje lepší kvalitu, x264 zase vyšší rychlost. Přibyl nový deinterlace filtr i grafické nastavení pro nestandardní snímkovací frekvence nebo otočení obrazu. Z audio formátů umí nově enkódovat do Opusu.

Dále podporuje pass through (přenos bez enkódování) u Ultra HD videa s barevným prostorem BT.2020, stejně tak dokáže ponechat zvukové stopy v E-AC3, FLAC a Dolby TrueHD. Vylepšen je rovněž rendering titulků.

 

Handbrake je především šikovným uzlem spojujícím jiné open source knihovny pro zpracování obrazu, zvuku a titulků. Kromě zmíněných x264 a x265 v sobě obsahuje ještě libvpx (VP8/VP9), libbluray (dekódování BD), libav (multiplexingí) a dalších pro správné kódování textu nebo titulků. Pokud byste si je stáhli samostatně, museli byste vše používat přes příkazový řádek. Handbrake tomu ale nasadil grafické rozhraní a dokáže pracovat s různými knihovnami najednou.

Zdroj: Handbrake via Engadget

Po 13 letech vyšel finální Handbrake 1.0. Převede každé video
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů

10 KOMENTÁŘE

  1. Používat HW akceleraci HEVC v Kaby Lake umí a mnohem déle existující v grafikách Nvidia ne? Klasický přístup tvůrců open source, tohle uděláme, na tamto kašlem, to třeba za šest let udělá někdo jiný…