Po Facebooku se dočkáme i filmu o založení Google?

0

Letos na podzim vtrhne do kin film Social Network od Davida Finchera, který má divákům přiblížit vznik Facebooku a život jeho zakladatele Marka Zuckerberga. Zdá se, že bychom se mohli dočkat podobného snímku o založení Googlu. Producent John Morris získal předkupní právo na filmové zpracování knihy Kena Auletty s názvem Googled: The End of the World As We Know It (Vygoogleno: Konec světa, jak ho známe).

Sergey Brin Larry PageSergey Brin a Larry Page, zdroj: The Guardian

Kniha by se mohla stát základem scénáře o dvou studentech univerzity ve Standfordu Larrym Pageovi a Sergeyi Brinovi. Příběh je podobný Facebooku, mladí studenti vybudovali z ničeho internetového obra, ale pozadí je trochu odlišné. Zatímco Brin a Page si šli pevně za svou vizí „Člověk může být seriózní i bez obleku“, Zuckerberg a jeho přátelé z Harvardu na to šli ležérněji a bylo kolem několik skandálů (zneužívání dat ze strany Zuckerberga apod.).

Michael London, ředitel produkční společnosti Groundswell, která drží opci na knihu říká: „Je to o dvou chlapcích, kteří stvořili společnosti, jež změnila svět, a jak svět změnil je.“

Zdroj: The Guardian (via Aktuálně.cz)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář