Po Googlu a Xiaomi jde do Facebooku. Hugo Barra bude řídit VR divizi Oculus

0
VR brýle Oculus Rift
VR brýle Oculus Rift
-
Zdroj: Oculus

Pět let vedl vývoj produktů pro hlasové rozpoznávání v Nuance Communications. Dalších pět let pracoval v mobilní divizi Googlu. Následně přes tři roky vedl globální divizi Xiaomi. Tento týden Hugo Barra oznámil, že z čínské společnosti odejde. A už známe jeho další štaci.

Hugo Barra a Mark Zuckerberg ve VR
Hugo Barra a Mark Zuckerberg ve VR

Na Facebook prozradil, že se připojí k Facebooku. Zatím má ještě nějaké závazky v Číně, ale v příštích měsících se vrátí do Silicon Valley, stane se viceprezidentem Oculusu a bude zodpovědný za vývoj produktů pro virtuální realitu. Facebook tak do týmu získal druhé zajímavé jméno po slavném herním vývojáři Johnu Carmackovi, který v Oculusu působí jako technický ředitel.

Oculus již na trh uvedl VR brýle Rift určené pro počítače a ve spolupráci se Samsungem i Gear VR pro mobily. Před Vánocemi přišly na trh i ovladače Touch a nová sluchátka. Oculus už navíc pracuje na autonomních brýlích, které by se obešly bez počítače a kabelů. Kromě toho firma optimalizuje i software. Pracuje na tricích, které by snížily hardwarové nároky. Hugo Barra se tak rozhodně nudit nebude.

Ohodnoťte tento článek!