Tip: Po skončení přehrávání už nenastane ticho. Spotify automaticky naladí podobné písně

Přehráli jste celé album a nemáte nastavenou smyčku? Místo ticha nyní Spotify automaticky vybírá další podobnou hudbu.

1
Spotify
Spotify
-
Zdroj: logo: Spotify | koláž: Petr Urban / Cnews

Lze se oprávněně domnívat, že Spotify až v poslední a nedávno uvolněné verzi na počítačích (1.0.54) nabízí automatické přehrávání, které je aktivováno v momentě, kdy přehrávání vybraného alba či seznamu písní dojde na konec. Nebo aspoň mně se tato funkce dříve nevyjevila.

Koncept to není špatný, protože se vám při práci nestane, že si po půl hodině uvědomíte, že jste svou hudbu dávno doposlouchali. Nebo když nemáte volné ruce, nenastane ticho. Z vlastních zkušeností si dovolím tvrdit, že Spotify doporučování hudby jde. Tím spíše může být automatické přehrávání užitečné. I v tomto případě je hudba vybírána nikoli náhodně, Spotify vybírá další skladby podle stylu hudby, na kterou automatické přehrávání navazuje.

Automatické přehrávání ve Spotify naváže na hudbu, kterou jste poslouchali
Automatické přehrávání ve Spotify naváže na hudbu, kterou jste poslouchali

Trefilo se vám Spotify do vkusu, nebo se vám aktuální píseň nelíbí? Svůj názor vyjádříte pomocí palců v panelu pro ovládání přehrávání ve spodní části aplikace. Někomu ovšem automatické přehání může vadit. V takovém případě jděte do nastavení aplikace (Ctrl+P) a úplně dole v sekci Autoplay vypněte jedinou dostupnou předvolbu.

Vadí vám automatické přehrávání? Vypněte jej
Vadí vám automatické přehrávání? Vypněte jej
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář