Vydejte se po stopách hry Kingdom Come: Středočeský kraj chce nalákat turisty na „herní památky“

0

Hra Kingdom Come: Deliverance se odehrává ve středověkém Českém království a mnoho míst má svůj původ v reálných stavbách. Pokud byste si je chtěli projít osobně, tak Středočeský kraj nyní vydal brožuru „Po stopách Jindřicha“. Hlavním dějištěm příběhu je Posázaví, které je pro hru digitálně upraveno.

Srovnávací turistika po slavných lokacích tu byla již dříve, lidé se jezdí dívat na místa z českých filmů nebo do Chorvatska po hradech ze Hry o trůny. Středočeský kraj ve spolupráci s Warhorse Studios připravil pro fanoušky průvodce, který vás zavede na deset míst spojených se hrou. Patří mezi ně hrady Pirkštejn, Talmberk či Stříbrná Skalice, rodná ves hlavního hrdiny.

kingdome come brozura
Ukázka brožury Po stopách Jindřicha

Kingdom Come je jednou z nejúspěšnějších letošních her. Stojí za ní Dan Vávra a studio Warhorse, kteří na její vývoj vybrali přes milion liber na Kickstarteru. Středočeský kraj chce přilákat další turisty a brožuru si můžete zdarma i stáhnout. Existuje i v angličtině.

Tip: Jak do hry Kingdom Come dostat světelné meče a Hvězdu smrti

„Od svého spuštění slaví hra úspěchy nejen u věrných fanoušků, ale doslova po celém světě. Posázaví, hlavní dějiště příběhu, se tak stalo populární destinací, kam se příznivci Jindřichova putování vydávají na vlastní oči prozkoumat působivou architekturu i malebnou krajinu“ říká Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Vydejte se po stopách hry Kingdom Come: Středočeský kraj chce nalákat turisty na „herní památky“
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů