Počet dat na světě dosáhne 1,2 zettabajtů ještě tento rok

0

Dle společnosti IDC rostl celkový počet dat v „Digitálním vesmíru“ velmi rychle i přes ekonomickou krizi a dosáhl hodnoty 800 000 petabajtů (jeden petabajt je milión gigabajtů), což si lze představit jako sloupec DVD disků ze Země na Měsíc a zpět.

I v tomto roce se celkový počet binárních dat výrazně zvýší a dosáhne tak hodnoty 1,2 zettabajtů, tedy 1 200 000 petabajtů, což je neuvěřitelných 1,2 biliónů gigabajtů. Zatímco za rok 2009 byly k udržení takového množství dat vynaloženy asi čtyři bilióny dolarů, IDC očekává, že postupem času budou náklady výrazně klesat.

V důsledku klesajících cen bude následně narůstat počet dat, jenž by měl být v roce 2020 údajně 44× větší oproti roku 2009 a figurativní stoh DVD disků tak dosáhne poloviny vzdálenosti Země a Marsu. 15 % z těchto dat prý navíc bude čistě v cloudu, tedy vytvářeno, ukládáno a zpracováno na vzdálených serverech.

 Zdroj: IDC

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pěkný nápad. Ale trochu mi tam hapruje to „…navzdory výhodám čerstvého produktu.“ – v oblasti prohlížečů to není špatné, ale selhává to mléčné přirovnání – pokud bych si měl vybrat mezi mlékem starým 9 let a mlékem starým přes rok, dám si čistou vodu…

  2. IE6 je trnem v oku webovych vyvojaru snad uz od doby sveho vzniku +/- par let. Vzdyt uz treba v roce 2003, kdy jsem delal nejake stranky, si vzpominam, jak Mozilla a Opera zobrazovaly stranky spravne, zatimco pro IE6 jsem musel dalsi den ladit extra styly.