Počítače Toshiba končí, Sharp mění jejich název na Dynabook

4

Toshiba mění název svých počítačů, respektive celé počítačové divize na Dynabook. Značka Dynabook má dlouhou historii, ale vždy byla označením notebooků. Obdobně to mají konkurenční značky (ThinkPad, ZenBook, apod.). Pod názvem Dynabook se objevil přenosný počítač už v roce 1972 a pocházel z laboratoří Xeroxu v Palo Altu a neměl s Toshibou nic společného. První Toshiba Dynabook J-3100 SS001 se objevil v roce 1989.

Počítačová divize Toshiby (celým názvem Toshiba Client Solutions Europe) se nově bude jmenovat Dynabook Europe. Notebooky Toshiba Satellite byly jako Dynabook známé již dříve třeba v Japonsku. V posledních letech ale Toshiba prodávala už jen laptopy pro komerční zákazníky a tolik se jí nedařilo. Škoda.

Počítačová divize Toshiby je ovšem z 80 % vlastněná Sharpem, který ji zhruba před rokem odkoupil. Toshiba tak v počítačích vlastně skončila už loni, přetrval jen název, a právě ten nyní zmizí také. Přejmenování značky může znamenat, že se Sharp snaží zdůraznit známý brand, ale také může jít o snahu o větší oddělení od mateřské Toshiby.

Počítače Toshiba končí, Sharp mění jejich název na Dynabook
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

4 KOMENTÁŘE