Počítačové skříně Aerocool XPredator pro fandy Avengers a hlavně Iron Mana

0

Společnost Aerocool uvedla na trh dvě nové skříně ze série XPredator honosící se jmény Avenger a X3 Avenger. Obě jsou v červeno-zlatém barevném provedení, které připomíná kostým Iron Mana.

Základní XPredator X3 Avenger je mírnou barevnou předělávkou dříve vydané skříně XPredator X3. Má rozměry 53,3 × 22,3 × 52,7 cm a v jejím vnitřku nalezneme tři pozice formátu 5,25″ a osm pozic pro 3,5″ nebo 2,5″ disky v podobě samostatných a odnímatelných konstrukcí. Lze použít grafickou kartu do délky 31 cm a procesorový chladič do výšky 18,6 cm.

Skříň váží 8,66 kg a její součástí jsou dva ventilátory. Zadní s průměrem 14 cm pracuje při 1200 otáčkách za minutu s hlučností 25,7 dBA a rozměrný přední ventilátor s LED podsvícením a průměrem 20 cm vhání vzduch do skříně při 700 otáčkách za minutu a hlučnosti 27,6 dBA.

 

Rychlost obou ventilátorů lze upravovat prostřednictvím předního panelu, na kterém se nachází dva samostatné regulátory v podobě jednoduchých otočných mechanismů. Kromě nich má XPredator X3 Avenger na panelu ještě výstup pro 3,5 mm jack mikrofonu, vstup pro sluchátka a dva USB 3.0 konektory. Specialitou je diskový slot pro rychlé externí připojení SATA disku, do kterého však lze připojit jen 2,5″ výrobní formát HDD nebo SSD, což je trochu škoda.

Model XPredator Avenger přichází s přepracovaným předním panelem, ve kterém regulátory ventilátorů dostaly užší podobu a ke dvěma USB 3.0 konektorům přibyly další dva ve verzi 2.0. Externí diskový slot byl nahrazen klasickým eSATA konektorem.

Vnitřek skříně je oproti X3 modelu trochu odlišný a obsahuje rozsáhlejší management kabelů, šest 5,25″ a šest 3,5″ (případné 2,5″) pozic. Celkové rozměry skříně jsou větší (60 × 23,4 × 55,5 cm), čímž přibyla možnost osazení grafické karty do délky 33 cm (nad 31 cm se dostávají karty se dvěma GPU).

Součástí skříně jsou dva velké ventilátory. O vstup vzduchu do skříně se stará podsvícený ventilátor s průměrem 23 cm, zatímco stejně velký kus vyfukuje vzduch ve stropní části skříně. Dvojici je možné doplnit o další zadní a přední ventilátory s průměrem 12 nebo 14 cm a čtyři malé (12 cm) nebo jeden velký ventilátor na perforované bočnici.

Obě skříně by se měly začít prodávat v průběhu tohoto týdne. Pro levnější Aerocool XPredator X3 Avenger čeští obchodníci zvolili ceny kolem 2800 korun. Dražší XPredator Avenger dostal cenovku o 1000 korun vyšší.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!