PocketBook CoverReader: chytrý kryt pro mobil v sobě obsahuje e-ink displej

0

Společnost PocketBook představila na berlínském veletrhu IFA zvláštní kryt pro chytré telefony, který v sobě obsahuje i e-ink displej podobně jako známé čtečky knih. Díky tomu bude možné na mobilu číst pohodlně i za slunečního svitu a menšími energetickými nároky.

PocketBook CoverReader na Galaxy S4
PocketBook CoverReader na Galaxy S4

První CoverReader bude dostupný pro telefon Samsung Galaxy S4. Na veletrhu byl k vidění prototyp s 4,8″ displejem a rozlišením 800 × 600 px. Jak si můžete všimnout na obrázku, kryt se nasazuje na spodek telefonu, takže to celé zařízení ještě prodlouží. PocketBook ale potřebuje spojení se systémovým konektorem, aby mohl obraz na e-inku zrcadlit. Tato funkce ale bude dostupná jen ve zvláštních aplikacích (typicky čtečce knih, e-mailu apod.).

Zatím neznáme cenu, dostupnost ani přesné parametry. Finální verze krytu se totiž ještě může změnit. PocketBook ale tvrdí, že kromě SGS4 chystají zvláštní kryty i pro zařízení od HTC, Sony a jiných modelů od Samsungu. Alcatel mimochodem na stejném místě ukázal prakticky totožný kryt pro svůj nový telefon One Touch Hero.

 

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář