Pocketbook představil čtečku s barevným inkoustem i levný tablet

0

Pocketbook je společností, která se již několik let věnuje elektronickému čtení. V portfoliu má několik povedených čteček využívající elektronický inkoust. Minulý týden představil tři nové produkty – klasickou čtečku, levný tablet s Androidem a barevnou čtečku rovněž s elektronickým inkoustem.

Pocketbook Color Lux

Na čtení časopisů nebo graficky náročných knih se v současné chvíli nejlépe hodí tablety s běžnými LCD displeji. Ty však nejsou zrovna nejpřívětivější pro lidské oko a navíc vydrží jednotky hodin na jedno nabití. I proto jsme rádi, že se na trhu objevila první čtečka s elektronickým inkoustem, která umožňuje zobrazit 4096 barev. Nějaké pokusy se v minulosti již objevily, většinou se však jednalo o modely, které nebyly pro běžné uživatele dostupné.

Pocketbook Color Lux má osmipalcový dotykový displej, který je osvětlen. Nejedná se však o klasické podsvětlení jako u tabletů, Color Lux využívá svrchního osvětlení. To by mělo být pro oči ještě šetrnější. Kromě toho nabízí barevná čtečka to co černobílé – tedy dlouhou výdrž na jedno nabití. Energie je třeba pouze při překreslování jednotlivých stránek a podle výrobce by měla nová čtečka zvládnout až 5 400 překreslení. Akumulátor má kapacitu 3000 mAh.

Za nevýhodu zatím spatřujeme nízké rozlišení, které má hodnotu 800 × 600. Displej je dotykový a podporuje multi touch. Čtečka je poháněna upraveným Linuxem ve verzi 2.6. Na českém trhu bude dostupná v červnu letošního roku za cenu 6 599 Kč.

  PocketBook Color Lux
PocketBook Color Lux

PocketBook Color Lux PocketBook Color Lux PocketBook Color Lux PocketBook Color Lux 

Pocketbook Touch Lux

Jako svůj nejvyšší model mezi klasickými čtečkami Pocketbook představil evoluční Touch Lux. Jedná se o klasickou čtečku s černobílým e-inkem. Došlo ke zvýšení rozlišení na příjemnou hodnotu 1024 × 758 na úhlopříčce 6“. Výsledná hustota bodů na palec 212 DPI je mezi čtečkami velmi vysoká. Prý byla zrychlena i rychlost čtečky obecně, což znamená rychlejší překreslování a možnost snadného čtení PDF dokumentů. Stejně jako předchozí barevný model má svrchní osvětlení. Dostupný bude za cenu 3 899 Kč ještě během května.

PocketBook Touch Lux
PocketBook Touch Lux 

 PocketBook Touch Lux PocketBook Touch Lux PocketBook Touch Lux 

Pocketbook SurfPad 2

Posledním produktem, který Pocketbook představil, je sedmipalcový tablet SurfPad, který běží na Androidu 4.1. Jedná se o další z řady nejlevnějších tabletů s rozlišením 1 280 × 800 pixelů a panelem IPS. Interní úložiště pro uživatelská data má kapacitu 8 GB, operační paměť potom 1 GB. Tablet pohání dvoujádrový procesor Rockchip 3066 s frekvencí 1,5 GHz. Od června si jej budete moci na českém trhu pořídit za cenu 2 999 Kč.

PocketBook SurfPad
PocketBook SurfPad

 PocketBook SurfPad PocketBook SurfPad PocketBook SurfPad

 

Ohodnoťte tento článek!