PocketTouch a OmniTouch: unikátní dotyková ovládání

0

Microsoft Research je bohatý inkubátor nových projektů, které mají posunout počítače dál, ale zároveň je přiblížit uživatelům. Google má své Labs, Microsoft vyvíjí nové technologie v centru Research. Dvě novinky zaujmou všechny, kteří mají rádi dotykové ovládání. Zatímco dnes saháme hlavně na displeje (telefonů, tabletů apod.) nebo touchpady, v Microsoftu pracují na dotykových technologiích mimo obrazové panely.

Projekt PocketTouch umožní ovládat drobná zařízení přímo kapse nebo tašce i přes oblečení. OmniTouch udělá dotykovou plochu z čehokoliv. Vítejte v budoucnosti.

PocketTouch – ovládání skrz oblečení

Multidotykové ovládání a rozpoznávání gest dnes zvládne kdejaký smartphone. Jenže zatímco kdysi jsme byli schopni mobily ovládat v kapse nebo tašce i poslepu, protože jsme se orientovali podle vystouplých tlačítek, dnes už to není možné. Je třeba přístroj vytáhnout ven a až pak ovládat.

Tyto problémy má vyřešit PocketTouch. Představte si, že telefon ovládáte, aniž byste ho z kapsy vytáhli. Jak byste postupovali? Nejdříve musíte zjistit, v jaké poloze se telefon nachází, pak ovšem narazíte na softwarový zámek displeje. I kdybyste jej náhodou odemkli, poslepu maximálně spustíte náhodný program nebo omylem vytočíte číslo tchyně.

Pokračování na Cnews.

PocketTouch a OmniTouch: unikátní dotyková ovládání

Ohodnoťte tento článek!