Pod kapotou cloudu, který můžete zkusit zdarma

0

Cloudová hostingová služba WEBCLOUD.CZ staví svůj model na základních principech cloudu, kterými jsou sdílení zdrojů, škálovatelnost, elasticita a platby pouze za skutečně využitý objem služeb – v tomto případě prezentovaný prostorem využitým pro uložení dat. Svůj web díky tomu můžete hostovat v cloudu s náklady od 2 Kč denně – přesně tolik totiž činí poplatek za každý započatý GB uložených dat. Už se nemusíte dále starat o výkon serveru, kapacitu operační paměti nebo objem přenesených dat.

Jak to funguje?

Základem infrastruktury WEBCLOUD.CZ jsou v současné době dvě desítky fyzických serverů, vybavené vždy 8 procesorovými jádry a 8 GB operační paměti. Jedná se o běžné 1U stroje, které lze v případě výpadku hardwaru velmi rychle nahradit. Výkonnostní špičky vykrývají virtuální stroje, připravené k okamžitému navýšení výpočetního výkonu cloudové platformy. U všech strojů je sledováno jejich aktuální vytížení, aby bylo možné operativně přiřazovat další servery v případě potřeby zvýšení výkonu, nebo nahradit stroje, které přestaly pracovat.

V současné době odbaví servery obsluhující webové prezentace hostované na platformě WEBCLOUD.CZ každou hodinu přibližně 100 000 požadavků.

Nedílnou součástí cloudového hostingového řešení WEBCLOUD.CZ je rychlé diskové pole, spravující terabajty dat webových prezentací.

Výkon diskového pole WEBCLOUD.CZ je dimenzován na zpracování více než 10 000 požadavků a přenosy v řádu stovek MB za sekundu.

Celá infrastruktura je fyzicky umístěna v moderním datovém centru GTS na pražských Vinohradech.

Nejen web

Cloudová platforma WEBCLOUD.CZ poskytuje své služby nejen při hostingu webových prezentací, ale slouží svým uživatelům také jako výkonné e-mailové řešení.

Základem je výkonný open source e-mailový server Postfix, běžící na operačním systému Debian. E-mailové služby lze využívat automaticky po registraci ke službě WEBCLOUD.CZ, správa schránek probíhá pod stejným uživatelským účtem jako administrace webu.

Cloud pro každého

Zřídit si vlastní hosting v cloudu na WEBCLOUD.CZ není vůbec nic složitého. Podporovány jsou běžné webové technologie – tedy Apache, MySQL a PHP – a pro uživatele jsou připraveny i šablony na rychlé zřízení internetových prezentací, e-shopů, fotogalerií či diskusních fór.

Cloudový hosting si můžete vyzkoušet zcela bez rizika. Po registraci na stránkách WEBCLOUD.CZ obdržíte na svůj účet kredit 50 Kč, který vám vystačí až na 25 dní hostingu.

Pod kapotou cloudu, který můžete zkusit zdarma

Ohodnoťte tento článek!