Cnews FM: Kauza jménem Facebook. Otevře společnost oči? [podcast]

Jména společností Facebook a Cambridge Analytica jsou teď skloňována denně. Kde leží těžiště největšího problému, do kterého byla zapletena sociální síť? Kdo se chová podobně jako Zuckerbergova firma? Smažeme si účty na Facebooku? Jak se chránit proti sledování?

7
Facebook
Facebook

V roce 2013 byla z Facebooku legálně získána data o 50 milionech Američanů a Američanek. Tato data byla výzkumníkem prodána firmě Cambridge Analytica, která je následně zneužila v roce 2016 v kampani za zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Facebook do zveřejnění úniku nepodnikl mnoho kroků, aby situaci vyřešil. Odhalená kauza by mohla společnosti otevřít oči, o jaký typ a o jak mocný nástroj se jedná.

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (43 MB).

 

Cnews FM: Kauza jménem Facebook. Otevře společnost oči? [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 12 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. Většina uživatelů tam na sebe zcela dobrovolně vyzvracena úplně vše, co mohla a na co zapomněla, to doplnili její facebookový „přátelé“. Že se s daty obchoduje, jdou na reklamu, dělají se z nich průzkumy, analýzy a kdo ví co ještě, se vědělo už dávno, takže mě aktuální hysterie docela překvapuje.

  2. Panove, slyseli jste tu hymnu?

    To je v podstate proste ceska hymna doplnena o nejake cool africke bubny, aby to bylo vic multikulturni a stale jen CR nebyla ted hlavne kvuli Danovi Vavrovi obvinovana z rasismu, kdyz nedal do Kingdom Come ani jednoho cernocha. 😀

    Jinak se mi tenhle dil vubec nelibil, tak asi za trest kliknu na To se mi libi, aby to bylo videt i na Facebooku. 😀

    • No ta hymna, jak to říct … neexistuje nějaký zákon o hanobeni státních symbolů nebo tak něco? A ten důvod proč to tak sprasili, to je taky unikát. Až zase bude někdo někde v TV brečet, že nejsou prachy na sport a na mládež, možná by bylo v tu chvíli dobré se mu vysmát s tím že jsou, akorát se to nastrkalo hipsterům aby mohli dělat pi****ny. 600 tisíc vyletělo do luftu … A pak přijde další šílenec v podobě Varhana Orchestroviče a ten se k tomu „vyjádří“ záporně a přijde s vlastní verzi, ve které by hymnu nehledal ani tetřev. Že po světě przni hymny po textové stránce ve jménu genderové vyváženosti, co se dá dělat, všude člověk narazí na multikulti a gender idioty, ale u nás? Zase v čele pokroku a když válka tak světová, sprasi to tady „umělci“ i po stránce hudební. A čemu bych se už vůbec nedivil, kdyby to prošlo 😆