Cnews FM: Hodnotíme Windows 10 March April May 2018 Update [podcast]

Březnovou verzi Desítek stihl Microsoft v dubnu vydat jen těsně. Poslední dubnový den pak realisticky znamená, že se aktualizace k vyššímu počtu lidí stejně dostane nejdříve v květnu. Včas vás tak můžeme seznámit s novinkami. Sami si pak můžete určit, jak moc se vám vyplatí s upgradem spěchat.

12
Jaro (Ilustrační foto)
Jaro (Ilustrační foto)

Microsoft konečně zahájil distribuci nové hlavní verze Windows 10. Zatím tedy jen manuálně, již brzy ji však Windows Update začne automaticky instalovat napříč počítači na celém světě. Co přináší nového? Jak funguje vývojový cyklus a filozofie operačního systému jako služby? S nadhledem hodnotíme situaci.

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (46 MB).

Cnews FM: Hodnotíme Windows 10 March April May 2018 Update [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.33%) 15 hlasů

12 KOMENTÁŘE

 1. Vcelku souhlas:
  1. Pulrocni aktualizace jsou nesmysl, nechapu proc to nedelaji jednou rocne, stacilo by to bohate.
  2. Hodne se ta druha faze zrychlila, konecne.
  3. Aktualizoval se mi PC (core i7-950) sam od sebe, naopak u PC (core i7-6700) mi jeste aktualizace nebyla nabidnuta. Ne ze bych o to nejak moc stal, ale nechapu proc starej PC predevcirem, teda hned na zacatku a novej PC nic.
  4. Aktualizace mi take nepozrela zadnou aplikaci, dobryyy.
  5. Vetsinu her mam a spoustim pres Steam, ale zvykl jsem si tech par co mam solo spoustet pres toho game managera, vite kterej. Tak ten byl aktualizaci odebran a uz neni. 😀
  6. Kvituju, ze mi aktualizace nenainstalovala zpatky Metro aplikace, mam je odebrane.
  7. V personalni slozce se po aktualizaci znovu objevila slozka 3D Builder, kterou jsem predtim odebral. Ona je tahle uplne k nicemu slozka zakerna, protoze nejde smazat, ale musi se smazat pres registr. Takze jsem musel na netu zase hledat, ktere klice v registru musim maznout, aby 3D Builder zmiznul. Tohle je ta nejzbytecnejsi vec v celych Windows 10, nikdo nevi k cemu to je, ale proste s tim budou porad buzerovat, to je hrozny.

 2. Novinka vynucení aplikace, které GPU či zvukový výstup má používat je obrovský pokrok. Pokrok který tu měl být už minimálně deset let.
  Např. co vím tak pouze Asus desky mají u zvukovky možnost přesně vybrat aplikaci a k ní zvukový vstup/výstup.
  Domácí skupina zmizela.

 3. Půlroční frekvence vydávání upgradů je podle mě optimální.
  Nebylo zmíněno to, že pokud chce někdo dostatečně odladěný windows 10 (pro) tak si nastaví místo pololetního kanálu cíleného tak pololetní kanál:
  https://www.microsoft.com/en-us/itpro/windows-10/release-information
  kdy je Windows 10 dostatečně zralý k nasazení ve společnostech.
  Navíc uvedení nového buildu do toho kanálu myslím koreluje s vydáváním refresh instalačky, takže člověk pak může přímo instalovat aktuální rezvizi.

 4. Rádio jsem si nepustil, takže nevím o čem tam žvanili. Rád si tyto věci přečtu, ale poslouchat rádio ?
  Nová verze mne hodně bolela, tak jako pokaždé. Musel jsem po 4 neúspěšných pokusech odinstalovat antivir, odpojit všechny periferie včetně včetně USB wifi a poté se mi systém úspěšně aktualizoval. Rázem přestaly být MSO legální a vyžadovaly aktivaci, i přes to, že byly normálně registrované a aktivované. Jelikož mě nebaví stále něco řešit opakovaně, tak jsem dal LIBRE OFFICE a nějak to budu muset přežít. Pokud při příští aktualizaci opět budou problémy, tak doma s Windousama definitivně a doufám na věky končím a přejdu na Linux, ze kterého jsem před osmi lety odešel. Pro mé domácí potřeby bude plně dostačovat.