Cnews FM: Google Build a Microsoft I/O nás vůbec nezmátly [podcast]

Když dva technologičtí giganti pořádají obrovské konference, které se překrývají, prohráváme úplně všichni. Vstřebat všechny novinky je obtížné, vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

6
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Microsoft uspořádal konferenci Build 2018, Google zase konferenci I/O 2018. Co jsme si z nich odnesli?

Úvodní nářky | (03:31) Nářky týkající se nesmyslné koncepce keynotes Googlu i Microsoftu | (07:17) Hlavní novinky v Androidu P | (20:35) Microsoft chce propojit světy tradičních počítačů a mobilních zařízení | (33:40) K čemu bude panelové prostředí ve Windows? | (47:20) Další nářky, cloudová schránka a rozloučení

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (46 MB).

Cnews FM: Google Build a Microsoft I/O nás vůbec nezmátly [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Používáte časovou osu? Já jsem si nezvykl a nepoužívám. Preferuji dále jumplisty (Např. Word a Excel mám připnutý na taskbaru a je to tam velmi pohodlné), historii v „Rychlý přístup“ a pro starší věci vyhledávání Windows (pořád jsem rychlejší).
    Časová osa je navíc velká jako kráva a nepřehledná. Až se tam zapojí víc aplikací a jeden den bude tak na 10 obrazovkách, to bude teprve chaos. Kdyby to udělali raději textově, rozdělili podle hodin (pokud už to má sloužit jako historie, co jsem dělal).
    K panelovému prostředí – tipuji, že to MS vymyslel proto, že jeho hlavní, vlajková loď – Office, panely neumí a asi to tam nedokázali dolepit :-). Navíc se Word a Excel chovají jinak. BTW, na panely v Office mám zakoupeno tohle: https://www.extendoffice.com/product/office-tab.html
    Seskupovat více typů aplikací, to mi nějak nesedí. Jako možnost OK, ale zatím nevím, jak bych to využil. Pokud půjde uložit stav a pak spustím najednou celou skupinu, tak by to mohlo být dobré. Ale jsem zvědav, jak to bude fungovat. Jestli budou panely v panelech (Panely Chrome v Panelech Windows a jak se třeba bude Chovat Edge, zda „interní“ panely opustí a přejde na tohle).